Změnou dodavatele energií se dají snížit dopady krize

V letošním roce a zřejmě i v následujících letech se dá očekávat výrazná inflace. Zdražovat se v důsledku krize kolem pandemie nového koronaviru budou i energie, což pocítí každá domácnost. Jak alespoň v této oblasti minimalizovat škody? Řešením může být změna dodavatele.

Už se nedá očekávat, že bude tak levný plyn a elektřina, jako tomu bylo v minulosti. Ale dopady krize se dají umně zmenšit tím, že si zvolíte novou společnost, jež vám dodávky energií zajistí. Přechod k jinému dodavateli je dnes díky právním úpravám posledních let velmi snadný a rychlý, prakticky vše se dá vyřídit online. Relativně levná elektřina, potažmo také plyn, vám pak mohou zůstat pro alespoň nejbližší následující období.

Na co si dát pozor při přechodu k jiné společnosti

Při výběru nového dodavatele energií je nutné si všímat několika věcí. Ne vždy je totiž zdánlivě cenově nejlákavější nabídka tou skutečně nejvýhodnější. V rámci sjednané smlouvy a tarifu totiž nemusíte mít zajištěný potřebný servis zdarma, takže v okamžiku, kdy je nutné řešit nějaký problém, může se vám naoko nejlevnější smlouva notně prodražit. Kvalitní nabídku, kdy je cena třeba o několik set korun ročně levnější, poznáte dle toho, že vám společnost nabízí zajištění bezproblémového přechodu zdarma, bez nějakých poplatků navíc. Právě na různé poplatky je třeba si dát pozor ještě před tím, než smlouvu uzavřete. Kromě toho je dobré si všímat, zda vám firma umožní získat nějaké případné bonusy. V neposlední řadě je vhodné si vyjasnit, jak je to s placením faktur a případnými nedoplatky či přeplatky.

Tip na renomovaného dodavatele elektřiny a plynu

V současnosti v tuzemsku působí celá řada dodavatelů. Se solidní nabídkou přichází společnost EPET, jež se řadí spíše ke středně velkým firmám. Svým zákazníkům prostřednictvím webu https://www.epet.cz/ nabízí pohodlný přechod s garancí, že ani na okamžik nedojde k přerušení dodávek elektřiny a plynu. Má cenově atraktivní tarify, vybrat si přitom lze hned z několika variant.

Napsat komentář