Investiční zlato nahradilo investování do nemovitostí

Zlato je v portfoliích investorů tradičně oblíbeným, přesto zažívají investice do zlata doslova revoluci. Dříve se doporučovalo do zlata uložit maximálně 10 % majetku. Dnes je to i 90 %. Kam investujete vy?

Podle odborníků je dnes zlato v podstatě jedinou jistotou, jak uchránit majetek před poklesem jeho ceny. Už nepatří jen do portfolia bohatých. Do zlata si vydělané peníze ukládají drobní investoři i domácnosti. Není se čemu divit, když už přestaly fungovat i tak tradičně bezpečné investice, jakými byly nemovitosti. Jejich cena k pořízení je navíc extrémně vysoká a výdělky z krátkodobých pronájmů dnes přestaly fungovat.

Investovat do zlata můžete kdykoliv a nepotřebujete k tomu ani žádného finančního poradce. Stačí pouze vědět co je investiční zlato a kde jej nakoupit.

Co musíte vědět o investování do zlata

Investiční zlato má dvě podoby – jde o investiční zlaté slitky a investiční zlaté mince. Nelze jej zaměňovat s jiným zlatem, protože pouze investiční zlato je vhodné jako investice a jeho cena není ovlivňována jinými parametry. Není nezanedbatelný ani výběr značky zlatých slitků či mincí, které zvolíme. Ne každý obchodník se zlatem nakonec totiž vykoupí jakoukoliv značku. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, proto se v České republice prodávají zejména zlaté slitky z prestižních švýcarských rafinerií, především Argor Heraeus a P.A.M.P. a investiční zlaté mince z Rakouska, Kanady a Austrálie.

Radí vám někdo investovat do jiných drahých kovů?

V kurzu jsou rovněž stříbro, platina a paládium. Investovat lze i do diamantů. Avšak jedině zlato přináší výhodu nákupu bez DPH. Pouze investiční zlato je totiž od DPH osvobozeno. Proto je v konkurenční výhodě ve srovnání i s tak tradičními investicemi, jakými jsou zmíněné diamanty, starožitnosti či umění.

Nákup v prodejně i v e-shopu

Prestižní značky investičního zlata nabízí specializovaná prodejna v pražském Obecním domě. „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti. Firma nabízí zlaté slitky i mince těch nejprestižnějších značek a díky tomu mají klienti jistotu původu i ryzosti investičního zlata. K bezpečnému nákupu lze využít i e-shop. Zlato je vám pak zasláno pojištěnou zásilkou až domů. Je to ideální způsob rychlého nákupu i nyní, v době koronavirové pandemie.

Napsat komentář