Automobilka Kia

Všestranná a pokroková. Těmito superlativy je možné charakterizovat značku motorových vozidel Kia. I letos se Kia chlubí novými modely automobilů, které uvádí na trh.

Automobilka Kia je korejská společnost s dlouhodobou tradicí. Již od roku 1944 nepřetržitě sytí světový automobilový trh. Mezi nejzajímavější a nejznámější koncept v oblasti zákaznického servisu automobilky patří 7 letá záruka na vozy Kia. Na každý prodaný vůz nabízí společnost záruku na 7 let od pořízení, až do ujetých 150 000 km. Spolu s tím souvisí i služba Kia Asistence, která se vyplatí v případě poruch, nebo nečekaných nepříjemných situací. Společnost zajistí servis, případně rychlý odtah. Klientský servis je vážné kvalitní. Neznámější modely jsou například Sorento, Picanto, Stonic, Ceed, Sportage, Niro, nebo třeba Stinger.

O tom, že jde automobilka stále kupředu se můžeme přesvědčit i na základě toho, jaký je zájem o tyto vozy například v Evropě. V poměru ceny a kvality se ve valné většině typů jedná o velice dobrou investici a zákazníci se vždycky mohou těšit na to, co za vylepšení přijde dál.

Mezi připravované modely patří například nová Kia Sorento, moderní a stylové SUV, které pomalu ale jistě přichází na evropský trh. Jedinečnost tohoto modelu spočívá jak v designovém pojetí, tak v tom technickém. Nové Sorento disponuje velikým zavazadlovým prostorem (objem 187 litrů), dbá na komfort cestujících, přesto se jedná o ekonomicky úsporný model. Zde Kia přichází i se elektrifikovaným pohonem Smartstream, který zaručuje vysoký výkon s nižšími emisemi a s nižší spotřebou. Vůz disponuje šestistupňovou hnací převodovkou, nebo třeba funkcí Terrain Mode, který zajišťuje vyšší odolnost a ovladatelnost vozu ve sněhu, v písku, v bahně, nebo na mokrém povrchu. 

S vylepšenou řadou přichází i vlajková loď Kia Ceed. V druhé polovině roku 2020 můžete očekávat na evropském trhu vůz Kia XCeed, který se od svých předchůdců v některých věcech liší. Tento revoluční crossover je rovněž elektrifikován, ovšem disponuje lepším výkonem. Průměrná spotřeba je asi 1,2 litrů paliva na 100 km. Jedná se o vysoce úsporný sportovní model, ovšem s dostatkem prostoru pro Vaše pohodlí. Skvělá investice pro milovníky kvalitních sportovních aut s minimální ekologickou stopou. 

Oba modely jsou hybridní. Ačkoli se koupě takového automobilu může ze začátku prodražit a za podobný vůz se spalovacím nebo vznětovým motorem byste zaplatili mnohem méně, po vyčíslení nákladů na provoz je hybridní vůz rozhodně úspornější, a to jak pro Vaši peněženku, tak pro životní prostředí. Vývojáři ve společnosti Kia si nesporné klady hybridních vozů uvědomují a pracují na vývoji stávajících vlajkových lodí jak jen to jde. 

Skvělé zákaznické jednání, dobrý poměr ceny a kvality, to je Kia.

 

Napsat komentář