Bezpečně viditelné a pohodlné letní oblečení

Výstražné reflexní oděvy: spolehlivé a příjemné i v horkém letním počasí

Praha, květen 2020: Každý, kdo pracuje na stavbě silnic, v komunálních službách nebo například v údržbě zeleně a parků, potřebuje bezpečné výstražné oblečení. A to i tehdy, když čísla na teploměru stoupají. Výběr letního oblečení zaměstnanců měst, obcí, ale i soukromých firem by však neměl být na úkor jejich ochrany při práci. MEWA proto nabízí vysoce viditelný oděv, který je příjemný, vzdušný, a přesto odpovídá normám.

Praha, květen 2020: Se vzrůstajícími teplotami všichni rádi nosí lehčí oblečení. To se týká také lidí, kteří udržují ve městech a obcích ulice nebo zeleň. Společnost MEWA, dodavatel pracovních oděvů se systémem hygienického pronájmu, proto přináší nové výstražné reflexní oblečení z řady „Dynamic Reflect“. Na výběr je z triček, krátkých kalhot a vest. Jsou určeny především zaměstnancům úklidových firem, komunálních služeb, staveništích a těm, kteří se zabývají likvidací odpadů nebo údržbě zelených venkovních ploch.

Certifikováno dle normy EN ISO 20471

Oblečení je v souladu s normou pro výstražné reflexní pracovní oblečení EN ISO 20471. Zajišťuje tak při nošení viditelnost, například díky vodorovným i svislým reflexním pruhům na tričkách a košilích. Oděvy byly vytvořeny pro ty, kteří jsou při práci stále v pohybu. Trička a kraťasy se přizpůsobí každému. To znamená, že ani při shýbání se nebo natahování nic netlačí a oblečení drží na svém místě. Vesty a kalhoty jsou vybaveny mnoha kapsami, aby byly veškeré pracovní potřeby pořád po ruce.

Péče a údržba splňuje předpisy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci 

Pracovní a ochranné oděvy nabízí společnost MEWA včetně údržby a péče. Poskytovatel textilních služeb poradí již při výběru a poté převezme všechny úkoly spojené s přípravou nebo péčí, včetně servisu v podobě vyzvednutí a doručení. Při profesionálním praní oblečení, které musí při běžném pracovním dni něco vydržet, je zaručeno dodržování všech požadovaných předpisů a pokynů pro bezpečnost a hygienu práce. Po každém procesu praní a sušení je oblečení zkontrolováno, jestli není poškozené. V současnosti vyvinula MEWA ve spolupráci se společností Fraunhofer Institute automatizovaný testovací systém pro reflexní oděvy a požádala o jeho patentování. Na některých pobočkách se již využívá a připravuje se jeho sériové nasazení do provozu.

Kraťasy, trička a vesty z fluorescentních tkanin: MEWA rozšířila svou kolekci výstražného oblečení „Dynamic Reflect“ o letní variantu pro ty, kteří pracují na stavbě silnic, v komunálních službách nebo na údržbě zeleně. Oděvy jsou k dispozici v servisu pronájmu. MEWA nabízí zákazníkům vyzvedávání i doručování všech outfitů včetně péče o textil. (Foto MEWA)

MEWA Textil-Management 

Kompletnímu textilnímu servisu se společnost MEWA věnuje již od roku 1908. Ve sdílení textilu je tak průkopníkem. Dnes MEWA se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami, rohožemi pro zachycování oleje nebo podložkami. To vše včetně péče, údržby, skladování a logistiky. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu. O více než 188 000 zákazníků z odvětví průmyslu, řemesla, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5600 zaměstnanců. V roce 2019 dosáhla skupina MEWA obratu 704 milionů eur a jedná se tak o přední firmu působící v textilním managementu. Společnost byla mnohokrát oceněna za své úsilí v oblasti trvale udržitelného rozvoje, zodpovědného chování nebo vedení značky.

Kontakt: 

MEWA Textil-Service s.r.o.

K Bílému vrchu 2946/2

193 00 Praha 9 – Horní Počernice

www.mewa.cz

MEWA Textil-Management videa:  https://www.mewa.cz/newsroom/vsechna-videa/

Sledujte společnost MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_cz

Sledujte společnost MEWA na Facebooku: https://www.facebook.com/mewacz/

Sledujte společnost MEWA na Instagramu: www.instagram.com/mewakarriere

Napsat komentář