Brzdové třmeny si zasluhují repasi, zvláště po dlouhé zimě

Stejně jako motor i další součástky na osobních automobilech, náklaďácích, kamionech, návěsech a přívěsech si zasluhují průběžnou kontrolu, případně opravu nebo renovaci. Pokud se soustředíme konkrétně na brzdové třmeny, jejich absolutní funkčnost je nezbytná! Myslete na svou bezpečnost i bezpečí spolucestujících, převáženého nákladu nebo zvířat. Prevence je v každém případě levnější než řešení dalekosáhlých, fatálních následků anebo neštěstí.

Brzdové třmeny se opravují současně s opravou vzduchových brzd

V momentě, kdy váš vůz, nákladní automobil, autobus, přívěs anebo návěs čeká nutná oprava vzduchových brzd, nelze se vyhnout ani opravě brzdového třmenu, která následuje hned po brzdách. Repase brzdových třmenů je pochopitelně levnější než pořizování nových. Přitom konečný výsledek je úplně srovnatelný. Když se podíváme na rozdíl v částce za nový a repasovaný brzdový třmen, dostaneme se na třetinovou položku, již bychom investovali do repasované součástky, oproti naprosto novým třmenům k vzduchovým brzdám.

Kdy je potřeba vzduchové brzdy opravit? Každý zkušený automechanik i laik vědí, že tuhá i mírná zima se na podvozku i vnitřku automobilu podepíše nejen vlivem klimatických podmínek, změn počasí atd., ale i působením používání inertních a posypových materiálů na silnicích, dálnicích a komunikacích. Součinnost vlhkosti a soli je kamenem úrazu, který bohužel ovlivňuje i činnost vzduchových brzd. Proto se nezřídka stává, že i poměrně nové automobily dostanou zabrat. Jak u starších typů, tak u nových aut se kvůli klimatickým vlivům a posypovým materiím musejí brzdové třmeny kontrolovat poměrně často. Nepodceňte při generální prohlídce nebo sebemenším selhávání vzduchových brzd vyměnit i třmeny, předejdete tak možným neštěstím!

Napsat komentář