Jak poznáte vapera a k čemu vlastně elektronické cigarety slouží?

Už jste slyšeli o elektronických cigaretách? Pravděpodobně jste již potkali nějakého vapera – člověka, který svíral v dlani malé zařízení a co chvíli z něj potahoval a pak vyfukoval dým. Ovšem chyběl charakteristický čichový vjem tabákového kouře. Tak to byl určitě vaper, ale ten dým vlastně dýmem nebyl. Ve skutečnosti to byla pára. Pojďme ale popořádku.

Česko mezi prvními

První nápad využívající systému elektronické cigarety byl zaznamenán na konci dvacátých let minulého století. Novodobá historie těchto zařízení se ale začala psát od roku 2006 v Číně. Věděli jste, že Česká republika patřila mezi první státy, kde bylo možné elektronické cigarety zakoupit?

Tři důvody, proč začít s vapováním

Vaperem se člověk stává nejčastěji ze tří důvodů. Je jím bývalý kuřák, který zvolil vapování, aby měl lépe pod kontrolou závislost na nikotinu, nebo se jí dokonce úplně zbavil. Vhodným zařízením pro odnaučení kouření může být elektronická cigareta Evod. Druhou možností je opět bývalý kuřák, kterého ke změně vedly ekonomické důvody. Spočítal si, že vapování je levnější koníček než klasické kouření. Třetím důvodem, proč začít s vapováním, je hledání nových zážitků. Náplně elektronických cigaret vůbec nemusí obsahovat nikotin, ale na trhu se nabízí široký sortiment různých příchutí. K tomu je možné namíchat si vlastní náplň do elektronické cigarety. Jednotlivé typy elektronických cigaret fungují trochu jinak a někdy je možné jejich funkci upravovat podle vlastního přání.

Dva základní typy

Jaké jsou základní typy elektronických cigaret k vapování? Termínem e-cigareta nebo elektronická cigareta je označována skupina subtilnějších přístrojů. Je to jednodušší zařízení s obecně nižším výkonem. Tomu odpovídá i menší množství páry, které jsou tato zařízení schopna produkovat.

Někdy ale potkáte vapera, který drží o něco větší přístroj a je schopný vyfukovat doslova oblaka dýmu… promiňte, páry. Jedná se o tak zvané gripy. Tyto přístroje často ukrývají více než jednu baterii, jsou schopné poskytovat větší výkon a déle vydrží. Gripy mají navíc malý displej informující o nastavených parametrech, jako jsou již zmiňovaný výkon, teplota žhavení, stav baterie a podobně.

Pokud chcete začít svět vapování prozkoumávat podrobněji, zkuste to tady.

Napsat komentář