Podle čeho vybrat interiérové dveře?

Současný trh s interiérovými dveřmi je vskutku rozmanitý. Potřebujete dveře pravé, nebo levé? Jaký materiál upřednostňujete? Interiérové dveře jako takové se liší v mnoha ohledech, a to především konstrukcí, materiálem, rozměrem a způsobem použití. V následujících řádcích vám prozradíme, podle čeho interiérové dveře vybrat, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra.

Účelem interiérových dveří oddělit vnitřní prostory a izolovat nežádoucí hluk. Případně dokážou udržovat teplotní rozdíly mezi jednotlivými místnostmi, například když v ložnici požadujete nižší teplotu než v ostatních pokojích. V porovnání s vchodovými dveřmi nemusí ty interiérové disponovat tolika bezpečnostními prvky, ale zase je kladen důraz na design.

Dveře podle konstrukce

První možností jsou interiérové dveře vyrobené kompletně z masivu. Ovšem mnohem častější je varianta, kdy dveře do bytu tvoří pevný rám, jehož výplň je potom různorodá. Jako výplň se používá například kvalitní MDF desky, jež se vyznačují vysokou pevností, homogenní strukturou a snadnou opracovatelností. U levnějších zase modelů rám včetně výplně tvoří oboustranně opláštěná lakovaná HDF deska. Záleží tedy hodně na tom, kolik jste ochotni do interiérových dveří investovat. Jelikož se však jedná o dlouhodobou záležitost, nevyplácí se na ní šetřit.

Na koho se obrátit?

Interiérové dveře vyrábí celá řada firem, nicméně ne všechny jsou spolehlivé a slušné. Usnadnili jsme vám hledání a doporučujeme podívat se do nabídky společnosti GRIMAX, která nabízí různá designová řešení. Vybrat si můžete z pestré škály stylů, individuálně zvolit dveře, zárubně, ba dokonce i dekor a povrchovou úpravu. Jestliže se vám líbí kombinace dřeva a skla, není problém vyrobit interiérové dveře prosklené. Záleží pouze na vašich představách a požadavcích.

Napsat komentář