CNC obrábění má široké uplatnění napříč různými průmyslovými odvětvími

V posledních několika letech výrazně vzrostl zájem o CNC obrábění, ostatně není se čemu divit, protože se jedná o neustále se rozvíjející oblast, která má pozitivní dopad na výrobu. Proces je naprosto jednoduchý, požadované řezy se totiž naprogramují prostřednictvím speciálního softwaru, který potom nadiktuje příslušným nástrojům a strojům příkazy.

V oblasti CNC obrábění se stroje ovládají prostřednictvím numerického řízení, kdy je k ovládání objektu určen software. CNC obrábění v podstatě umožňuje předem naprogramovat rychlost i polohu nástrojů obráběcího stroje, aby byl jen minimální zásah lidské obsluhy.

CNC soustružení

Soustružení představuje jeden z hlavních oborů strojního obrábění. CNC soustružení slouží k obrábění vnitřních a vnějších válcových ploch, stejně tak i tvarových ploch a kuželových ploch. Soustruh je speciální stroj, na němž se provádí nejen vrtání a vystružování, ale také řezání závitů i soustružení rovinných ploch. V neposlední řadě se mohou použít na specifické práce, mezi které patří třeba i vroubkování.

CNC frézování

Další skupinou je CNC frézování, které by se dalo charakterizovat i jako třískové obrábění. Od soustružení se odlišuje v tom, že polotovar se zafixuje na místě a obrábění provádí fréza. Frézovací stroje jsou většinou tříosé, u složitějších výrobků se používá i více než tři osy.

CNC vrtání

Závěrem je nezbytné zmínit ještě CNC vrtání, jež se stejně jako frézování používá pro odstraňování materiálu z obrobku. Co se týče principu, ten se u těchto dvou procesů odlišuje. CNC vrtání se používá pro vrtání malých i velkých otvorů, dokonce je schopno zajistit i vrtání složitých strojních součástí.

Pokud hledáte společnost, která se orientuje na CNC obrábění, podívejte se do pestrého portfolia společnosti Company PMX s.r.o., která na tuzemském trhu působí dlouhá léta.

Napsat komentář