Co je to Adobe Acrobat

Anglický výraz, který bude bližší především lidem, jež pravidelně pracují s výpočetní technikou a pohybují se v této oblasti. Tímto dvouslovným názvem je totiž označována řada produktů od věhlasné společnosti Adobe Systems, která se zaměřuje na produktu aplikací pro práci se souborovým formátem PDF. V současné době jde o velice znamenitý formát, který je prostřednictvím free řešení lehce čitelný a dosahuje opravdu minimálních velikostí. I díky tomu je využíván především v elektronické komunikaci a při publikování určitých informací na internetových portálech.

Všechny softwarové produkty Adobe Acrobat jsou rozdělovány na dvě zásadní kategorie. Jednou z nich je ta bezplatná, kterou zná jistě větší množství uživatelů. Tou druhou je sekce placená nebo také komerční, za jejíž využívání je třeba platit určitý finanční obnos. Jaký je ale rozdíl, mezi oběma světy? V případě free řešení se jedná o produkty, které jsou určeny převážně pro prohlížení daných souborů. Aktuální verze produktu se jmenuje Adobe Reader, oproti dlouho využívané verzi Adobe Acrobat. S neutuchajícím vývojem přichází samozřejmě spousta nových funkcionalit a vymožeností, které značným způsobem ulehčují práci a přehledné prohlížení všech dokumentů.

Opakem této verze je placené provedení, které již umožňuje editaci takto vytvořených souborů a množství dalších úkonů, které Vám zprostředkují bezkonkurenční pracovní prostředí. Tento produkt nese označení Adobe Acrobat Professional. Mezi podporované systémy obou řešení patří Microsoft a Macintosh. V současné době se řadí Adobe Acrobat mezi téměř nezbytnou součást softwarové výbavy každého počítače. PDF formát je totiž používán nejen v soukromém a komerčním sektoru, ale i ve veřejné správě.

Napsat komentář