Dovolená pro rodiny s dětmi v Krkonoších

Dovolená pro rodiny s dětmi je stejně zajímavá u moře i u nás v České republice. Například takové Krkonoše nabízí spoustu možností.

Vertical Park

Tento park v Harrachově je zaměřen na adrenalinové sporty, najdete tu například horolezeckou stěnu, obří houpačku a bungee trampolínu. Děti se zde stoprocentně vyřádí a dospělí se k nim můžou přidat nebo si odpočinout u kávy.

Zámek Karlova Koruna

Barokní zámek se nachází v Chlumci nad Cidlinou a díky aktivitám, které jsou na něm pořádány si jej zamilují i děti. Můžete se tak dozvědět o historii rodu Kinských. A aby se i děti zabavily, jsou pro ně připraveny programy jako je „Ples princezen“, „Halloween“, „Vánoce letem světem“ a mnoho dalších. Zámecká zahrada nabízí pohádkovou cestu, kde si děti mohou vybrat, kudy se vydají – za strašidly nebo vílami.

Tip redakce: Chtěli byste zažít pobyt na zámku? V dnešní době můžete, stačí si jen najít vhodnou nabídku

Turistická jízdárna Kněžická chalupa

Milovníci koní si přijdou na své v jízdárně ve Vrchlabí. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, jízdárna se pyšní mnoha druhy koní, které sednou každému – můžete si tak ze sedla prohlédnout krásy Krkonošského národního parku.

Bobová dráha Harrachov

Chcete svým dětem dopřát velký zážitek, na který jenom tak nezapomenou? Rozhodně s nimi navštivte bobovou dráhu v Harrachově – její délka je přes tisíc metrů a můžete si ji sjet po celý rok. Blízko jejího dojezdu se nachází lesopark s neobvyklými a zajímavými atrakcemi pro děti – „MonkeyPark Harrachov“.

Archeopark Všestary

Většina dětí miluje dinosaury, zkuste je s nimi více přiblížit v Archeoparku Všestary. Park neboli Centrum experimentální archeologie Všestary dětem umožní pohled do pravěké krajiny, můžou se seznámit s nálezy pravěkých předmětů, k vidění je i kostra mamuta, pravěká jeskyně.

Běloveský pevnostní skanzen

Koho zajímá historie, může nakouknout do objektů československého opevnění z roku 1935-1938. Součástí skanzenu je zrekonstruovaný objekt těžkého opevnění N-S 82 Březinka – tady se dozvíte o technické dokonalosti pěchotního srubu.

Napsat komentář