Drátový rozhlas má pro některé obce a jejich občany stále velký význam

Starší generace si dobře pamatuje doby, kdy byl v každé vesnici drátový rozhlas, díky němuž se veřejnost pravidelně dozvídala zajímavé a důležité informace od zastupitelů, hasičů apod. Dnes už leckde fungují modernější varianty, ovšem obecní drátové rozhlasy mají i nadále svůj smysl, a to právě hlavně v menších městech a na vesnicích.

Starší lidé se na drátový rozhlas spoléhají

Kvalitní rozhlas pro města a obce drátový je cenným zdrojem informací zejména pro seniory. Ti totiž neovládají moderní technologie, k nimž se řadí kupříkladu internet, nemají chytré mobilní telefony a počítače. Často jsou pak odkázáni právě na obecní drátový rozhlas. Jedině díky němu se dozvědí, co se v jejich obci děje. Necítí se pak tolik izolovaní od ostatních spoluobčanů.

Při povodních a požárech role obecních rozhlasů stoupá

Drátový rozhlas je neocenitelným pomocníkem při nenadálých událostech. Kupříkladu v okamžiku, kdy panuje extrémní počasí. Pak totiž často vypadávají mobilní sítě a elektřina. Je-li obecní drátový rozhlas napojený na alternativní zdroj elektřiny, může být podstatným zařízením, které informuje občany o vývoji, potažmo usměrňuje jejich činnost a pohyb v obci.

Prodej a montáž ozvučovací techniky

Drátový rozhlas pro města a obce v České republice instaluje a spravuje společnost Elmik. Na trhu působí již od roku 1994. Zajišťuje kompletní dodávky a montáže dorozumívacích zařízení v drátových i bezdrátových formách. Obce a města si tuto firmu najímají také tehdy, potřebují-li kvalitní ozvučení do sportovních hal, kulturních domů, případně třeba chtějí moderní zvuková zařízení na autobusová a vlaková nádraží. V neposlední řadě pak Elmik dodává a instaluje telefonní ústředny, kamerové systémy, techniku pro jednotný čas atd.

Napsat komentář