Proč vyrazit na dovolenou na Máchovo jezero? Super koupání, romantika i ubytování v chatkách na Starých Splavech

Máchovo jezero patří k nejpopulárnějším dovolenkovým destinacím v Čechách. Není divu, že mu dají mnozí v parných horkých dnech přednost před skvosty Prahy. Na čtyřech plážích se vám dostane té nejlepší péče. Když vyrazíte do Doks či Starých Splavů, nešlápnete vedle.

Snad každé malé dítko ví, že je Máchovo jezero ve skutečnosti rybník, který založil panovník Karel IV. Na Mácháči jsou mimo pláží a vodní zábavy také dva ostrůvky, Myší a Kachní, které jsou opředeny mnoha pověstmi a jedná se o cenné ornitologické lokality. Na rybníku velkém 284 ha je cca 5, 5 milionu kubíků vody a je lemován čtyřmi písčitými plážemi.

Rezervujte si noclehy v chatkách

Na Máchově jezeře se dá provozovat nespočet sportů ve vodě i na suchu, relaxovat při výletu okružní lodí a užívat si dechberoucí západy slunce. Pokud si však chcete užít dovolenou se vším všudy, rezervujte si Máchovo jezero chatky, které jsou útulné a opatřené nutnými potřebami pro spokojené strávení rodinné i romantické dovolené. Osada Elite Staré Splavy vás přesvědčí o tom, že lze prožít letní rekreaci v pohodovém tempu a bez starostí. K dispozici jsou 4lůžkové chatky s chladničkou, jídelna s barem, společné sociální zařízení, ohniště i gril. Děti budou nadšené z prolézaček, houpaček a pískoviště. Dospělí se vyřádí na minigolfovém i volejbalovém hřišti.

Kam se podívat?

Ubytování v chatové oblasti Elite Staré Splavy je cenově dostupné a ideální pro rodiny s malými dětmi. Jakmile vás omrzí koupání, lenošení na pláži, kolotoče a šlapadla, podívejte se po okolí. Ať už si naplánujete výlet na kole či pěšky, budete nadšení. Okolí je doslova prošpikováno trasami turistiky a cyklostezkami. Máchův kraj je totiž krásný, romantický a tak trochu tajemný, o čemž se přesvědčíte při návštěvě hradu Bezděz a Houska.

Napsat komentář