Foukané izolace urychlí proces zateplování domu

Údajně poslední vlna přidělování dotací pro majitele, kteří používají kotle a kamna na uhlí a musejí svá obydlí vybavit ekologicky šetrnými kotli, nutí k přemýšlení spořivé spotřebitele, jak na zmíněné úspory dosáhnout. Ideálním postupem je povolání odborníků, kteří zhodnotí typ topného tělesa, jež bude pro danou budovu nejvýhodnější. Následně je třeba promyslet i způsob zateplení budovy, případně výměnu oken a izolování střechy. Parametrů pro obdržení příspěvku na výměnu otopného systému je dost, ovšem ve výsledku bude přidělený příspěvek finančně přínosný. Do budoucna se kompletní izolování, zateplení a výměna topidla stoprocentně vyplatí. Možným pomocným nástrojem při rekonstrukcích staveb i budování novostaveb je použití foukané izolace.

Izolují se celé fasády, ale i těžko přístupná místa

Pro žadatele o dotaci je podstatné, nakolik je třeba stávající objekt izolovat. Někdy stočí o izolování vnitřních prostor, jako jsou kupříkladu trámové stropy, podlahy, duté příčky a podobně. V takovém případě se specialisty navrhuje využití foukané izolace, jejíž realizace je rychlá a intenzivní. Oproti běžným izolačním materiálům má foukaná izolace výhodu v tom, že se dá rychle a levně použít pro těžko přístupná místa.

Ovšem když se nejprve příkladně ošetří i venkovní zdivo, lze s pomocí foukané izolace s přídavkem mokrého nástřiku ideálně izolovat rovněž fasády rodinných a činžovních domů, jakož i administrativních budov. Po aplikaci foukané izolace se následně realizuje montáž odvětrávací fasádní soustavy. K těmto postupům se využívají celulózové a minerální izolace. Ty mají své výhody jednak ve skvělých izolačních vlastnostech, ale dokážou ochránit zdivo před ohněm, hlodavci, hmyzem a hlavně před plísněmi. Nenechte své rekreační objekty, rodinné či činžovní domy čekat na totální zničení a ochraňte je včas. Jestli vás tlačí termín zažádání si o dotaci, rozhodování budete muset urychlit. Zeptejte se na nejvhodnější postupy odborníků, ušetříte si tím spoustu přešlapů při administrativních anabázích!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *