Furgon, nebo van? Vyznáte se v názvech užitkových vozů?

Furgony, vany, dodávky, minibusy, pickupy obecně spadají do segmentu užitkových vozů. Víte však, jaký je mezi nimi rozdíl a k čemu všemu vám mohou posloužit? A především kde je za výhodných podmínek seženete? Dozvíte se z následujícího článku.

Užitkové vozy se primárně dělí na vozidla sloužící k přepravě materiálu a osob. Další rozdělení je na lehká užitková vozidla (do 3,5 tuny) a těžká užitková vozidla (nad 3,5 tuny). Pro přepravu materiálu různého druhu primárně slouží pickupy, vany a furgony, zatímco dodávky, minibusy a mikrobusy jsou vhodné pro transport lidí.

Přeprava osob

Jedním z nejvíce univerzálních užitkových vozů jsou dodávky, které v závislosti na jejich přizpůsobení je možno použít k přepravě materiálu (ne stavebního) i lidí. K té jsou pak určeny i minibusy a mikrobusy. Rozdíl mezi nimi v podstatě spočívá v počtu osob, jež jsou jednotlivé modely schopny pojmout. Zatímco do mikrobusu se vtěsná okolo maximálně 8 lidí, minibus jich pojme dvojnásobek.

Převoz stavebního materiálu a nářadí

Co se převozu materiálu týče, tak zde záleží na jeho charakteru. Pro transport nízkoobjemového stavebního materiálu a dřeva nejvíce využijete valník a sklápěč. Zahradní technika a nářadí různého druhu se vám však bude lépe převážet v pick-upu, ať již uzavřeném či s otevřenou korbou a plachtou. Stejně dobře však využijete i přívěsy, jejichž výhodou je, že je můžete snadno připojit k osobnímu automobilu.

Převoz citlivé elektroniky

Jiný přístup však vyžaduje převoz citlivé elektroniky, elektrospotřebičů, nábytku a jiného zboží, pro nějž jsou nejvhodnější furgony neboli vany. To jsou v podstatě dodávky s uzavřenou karoserií bez oken. Pro transport potravin se nejčastěji používají skříně, ať již chladírenské či mrazírenské.

Užitkové vozy za skvělé ceny

Tak už víte, jaký užitkový vůz bude pro vaše potřeby nejlepší? Prodej dodávek a užitkových vozů každopádně najdete například v portfoliu renomované společnosti Vans Centre, s.r.o. Jedná se o užitkové vozy ve velmi dobrém technickém stavu a ze ještě lepší ceny, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. Užitkový vůz si jinými slovy nemusíte pořizovat nový. Vybírat můžete osobně v pražských Štěrboholích nebo na internetu (vanscentre.com).

Napsat komentář