Ložní povlečení pro všechny příležitosti

Povlečení měňte podle sezony, venkovní teploty i nálady! Jinými slovy si jej pořiďte do zásoby!

Ložní povlečení je stejně jako další bytový textil naštěstí cenově dostupné. Díky tomu nám nic nebrání v tom se jím trošku zásobit. Zkrátka si jich pořídit hned několik. Povlečení různých materiálů i vzorů, které budeme měnit, jak se nám zlíbí. Začněme materiály.

Povlečení podle ročního období

Hlavní rozdělení povlečení dle materiálu je na letní a zimní. Zatímco v letních měsících dáváme přednost chladivému saténu, damašku a hedvábí, do zimního období volíme hřejivý flanel, krep či mikroplyš. Jak do tepla, tak do zimy je pak vhodné povlečení z mikrovlákna, které na dotek připomíná hedvábí. Ve skutečnosti se však jedná o stoprocentní polyester.

Syntetické versus přírodní materiály

Materiál povlečení je však vhodné vybírat i s přihlédnutím na naši pokožku. Syntetické materiály ji nejenom často dráždí, ale také mohou vyvolat nežádoucí pocity horka i chladu. V tomto ohledu je sázka na jistotu stoprocentní bavlna. Pokud vám však jde především o prodyšnost, správnou volbou pro vás bude povlečení z polybavlny, která je kombinací bavlny a zmíněného polyesteru.

Povlečení podle designu

Dalším parametrem, jímž se při výběru ložního povlečení zřejmě budete řídit, bude jeho design. Ten totiž výrazně ovlivní celkovou náladu v ložnici. O neotřelé vzory, geometrické tvary a jiné motivy naštěstí na současném trhu s bytovými textiliemi rozhodně není nouze. Například na renomovaném e-shopu dante.cz, na němž spolu s povlečením najdete i záclony, závěsy a další bytové textilie, je k jsou k dostání opravdu rozmanitá povlečení.

Pořiďte si povlečení do zásoby

Povlečení jednobarevná i vícebarevná. Květovaná, ornamentální, romantická. S puntíky, geometrickými vzory, motivy květin, zvířat i světových metropolí. Povlečení moderní i tradiční. V nabídce jsou spolu s klasickými rozměry i povlečení prodloužená a francouzská. Stejně jako dětská. Už rozumíte, proč je vhodné pořídit si povlečení hned několik?

Napsat komentář