Fyzička se dá zlepšovat i na elektrokole. I na něm totiž musíte šlapat do pedálů

S příchodem teplých dní se už jistě mnozí z vás těší na to, až vytáhnou svá kola a pojedou se projet po okolí. Cyklistika je ideálním sportem, kterým si můžete zlepšovat fyzickou kondici. A pokud náhodou nemáte takovou fyzičku, abyste si troufli zdolávat velké kopce, a přesto si chcete zajezdit, pořiďte si elektrokolo.

Elektrokola jsou moderním prostředkem. Využívají se hlavně při jízdě ve městech, skvěle se ale hodí i pro kondiční jízdy. I na nich totiž musíte šlapat.

Mnozí lidé se domnívají, že elektrokola jedou sama. To je ale velký omyl. Pouze vám díky přídavnému motůrku pomáhají například při rozjezdech či výšlapech do prudkých kopců. Oproti jízdě na klasických kolech tak máte méně práce, přesto si na nich fyzičku určitě zlepšíte.

Dojezdy elektrokol jsou na jedno nabití až 200 km

Velkou výhodou je, že se dnes dají pořídit moderní elektrokola s velký dojezdem. Elektromotor je poháněn nenápadně nainstalovanou baterií, která vydrží klidně až 200 km, aniž byste ji museli dobíjet. Pomoc při jízdě tak máte i při delších vyjížďkách, klidně i několikadenních.

Mezi nejkvalitnější produkty, které se v současné době na tuzemském trhu dají pořídit, patří elektrokolo Apache. Tato ryze česká značka vyrábí kola od roku 2001, verze s elektrickým pohonem pak od roku 2008. Nabízí několik modelů s různými typy pohonných systémů dle toho, v jak náročném terénu se kola následně využívají.

Elektrokolo se dá přestavět i z klasického kola

Kromě zakoupení již hotového produktu je možná také přestavba na elektrokolo. Na vaše stávající kolo odborníci nainstalují baterii a pohon, který pak můžete během jízd využívat dle libosti.

Jízda na elektrokole určitě není pro lenochy. I na něm musíte občas pořádně šlápnout do pedálů. Jen máte oporu pro případ, že vás přeci jen nějaký ten kopec překvapí a s jeho zdoláním byste i při nejlepší vůli měli problémy.

Napsat komentář