Hledáte kvalitní větrací systém? Zkuste decentrální jednotku

Pokud hledáte kvalitní větrací systém pro váš dům, který zároveň bude efektivní a ne moc nákladný, je tu východisko. Existuje totiž nová technologie nesoucí název decentrální systém větrání. Ten spočívá v regeneraci a rekuperaci vzduchu a ve Vašem domě se tak díky tomu bude lépe dýchat.

Co jsou decentrální větrací systémy?

Ač zní pojmy jako rekuperace či regenerace vzduchu složitě, jejich účel je ve skutečnosti jednoduchý. Jde totiž o pravidelnou výměnu vzduchu pomocí  zpětného zisku tepla. Decentrální větrání je dnes stále častějším systémem, který je využíván nejen v domech, ale rovněž v kancelářích, administrativních budovách, chatách i chalupách. Jediné, co je potřeba, je instalace větrací jednotky po obvodové zdi budovy. Není tak potřeba složité přestavby kvůli zavedení komplikovaných potrubních rozvodů. Vše je řízeno centrální řídící jednotkou, takzvaným regulátorem, která umožňuje nastavit intenzitu větrání. Nabízí efektivní řízení větracího systému díky řadě čidel s možností vybrat si intenzitu větrání v jednotlivých zónách.

V čem spočívá výhoda decentrálních větracích systémů?

V prvé řadě nemusíte přestavovat celý dům kvůli potrubním rozvodům. Stačí jen nainstalovat větrací jednotku do obvodové zdi, což je mnohem rychlejší a méně nákladné. Za zmínku také jistě stojí jednodušší údržba a snadnost, se kterou se celý decentrální větrací systém ovládá. Nutno také zmínit, že tento typ vydává minimální hluk.

Kdo decentrální větrání ocení?

Na své si přijde skutečně každý. Nabízí se rozličné druhy systému hodící se do nejrůznějších typů budov. Jediné omezení je zákazníkova představivost. Kanceláře, obytné domy, ale i menší chalupy – vybere si skutečně každý.

Napsat komentář