Perly jsou šperkem pro každou ženu

Kupujete, sháníte a nebo jen přemýšlíte nad dárkem, který nejen potěší, ale určitě i překvapí a zaujme nejen obdarovanou osobu, ale i její okolí? A co popřemýšlet nad jediným šperkem na světě, který vzniká uvnitř živého tvora?

Každá pravá perla je jedinečná svým tvarem, barvou i velikostí. Každá z nich také vznikla a dále se vyvíjela v unikátním prostředí. Na základě prostředí, v němž se perla vyvíjela, dělíme perly na mořské a sladkovodní.

Cena přírodních mořských perel je mnohonásobně vyšší než cena sladkovodních. Jejich hodnota se navíc zvyšuje s faktem, že v mořském prostředí v sobě obsahují perlu jen jedna a dvě ústřice z 10 000, zatímco při umělém sladkovodním pěstování v jedné ústřici, perlorodce, může být i více než jedna perla.

Portfólio perel je obrovské. Jak si však najít tu svou? Mohou to být perlové náušnice, dekolt ženy pěkně ozdobí i perlový náhrdelník. Při výběru té pravé perly se můžete řídit různými kritérii. Záleží i na tom, čím chcete obdarovanou osobu překvapit. Jedná se o cenu? Už víte, že ta se pohybuje ve velmi širokém rozpětí. Je důležitější barva? Škála barev je u perel rovněž velmi pestrá – od bílé až po černou. Záleží vám na tvaru? Pak máte opět možnost výběru, perla může být okrouhlá, elipsovitá, vejcovitá, ve tvaru kapky nebo knoflíku.

Perlové šperky se mohou kombinovat téměř s jakýmkoliv stylem oblečení. Nejsou jen výsadou pro večerní a společenské modely. Ženy je mohou bez starostí nosit k jakémukoliv běžnému oblečení. Perly totiž jednoduchou a podmanivou elegancí vždy podtrhnou osobnost dané ženy. Nemusíte tedy hledat pravidla pro jejich nošení. Stejně tak je to i s věkem. Myslíte si, že jsou perly určené pouze starším dámám? Omyl. Perly sluší ženám v jakémkoliv věku. Ať je tedy vaše kritérium při výběru jakékoliv, nezapomeňte, že je vždy hlaví, pro koho a při jaké příležitosti jsou perly darované.

Napsat komentář