Jak správně vybrat postel z masivního dřeva

Postele z masivu jsou z ekologického, kvalitativního i estetického hlediska tím nejlepším, co si můžete do ložnice pořídit. Protože se však nejedná o zanedbatelnou investici, je třeba jejich výběru věnovat mimořádnou péči. Pojďme se podívat, jaká kritéria byste měli zohlednit.

Rozměry postele

Aby byla stabilita zaručena, vybírejte postele, u nichž se šířka masivu pohybuje okolo 3,5 – 4 cm. Co se týká šířky a délky lůžka, zde už záleží na vaší výšce a na tom, zda v ní budete spát sami, nebo s partnerem. Jistě sami víte, jaká postel vám zaručí ten nejlepší komfort. Nabízené rozměry u každého výrobku snadno dohledáte, ale pozor na to, že údaje obvykle označují vnitřní rozměr rámu. Tomu je pak třeba přizpůsobit koupě roštů a matrace. Některé postele neslouží jen pro váš pohodlný odpočinek, ale mohou také poskytnout dodatečný úložný prostor, pokud vám tedy v bytě dochází místo, nezapomeňte tuto možnost zohlednit.

Odolnost versus příznivá cena

Mezi nejčastější otázky při nákupu postele ze dřeva patří, zda zvolit tvrdou, nebo měkkou dřevinu. Tvrdost dřeva se posuzuje tzv. Brinellovou stupnicí, která se odvozuje od tvrdosti dubu a vyjadřuje odolnost dřeva vůči mechanickému poškození. Z toho vyplývá, že dub v tomto ohledu vyhrává, zatímco smrk či borovice se nacházejí spíše na opačném konci škály. Měkké dřevo se snadněji poškrábe a smrkové postele také časem začnou vrzat – naproti tomu jsou cenově nejdostupnější. Všechny varianty však mají určité kvality a unikátní kresbu i barvu, takže si v domácnostech najdou své místo.

Hlídejte si kvalitu a zdravotní nezávadnost

Reklamní kampaně zvou ke koupi dřevěné postele ze všech stran, vy ale nepodlehněte každému triku a pohlídejte si, aby dřevo mělo opravdu tu nejlepší kvalitu, nebyly v něm výrazné suky ani kazy. Objednávejte jen od společností, u nichž je záruka, že jejich výrobky neobsahují zdravotně závadná lepidla, mořidla a laky. Velký výběr poctivě zpracovaných dřevěných postelí v zajímavých designech naleznete například v katalogu Dona-shop.cz

Napsat komentář