Kde v Praze pořádat schůzky, workshopy a školení?

V dnešní době neomezených možností lze podnikat v podstatě odkudkoliv. Menší firmy nepotřebují utrácet horentní sumy za pronájem velkých prostorů a vystačí si pouze s jednou či dvěma kancelářemi, někteří dokonce využívají výhod virtuálního sídla a kancelář si pronajmou pouze na schůzky s klienty. Co si ale počít, když je náhle třeba uspořádat akci pro větší počet osob?

Vygoogli to!

Místo pro školení v Praze se nejlépe hledá po internetu, ačkoliv samozřejmě stále platí, že než učiníte konečné rozhodnutí, měli byste se na všechny prostory, které zvažujete, zajít osobně podívat. Pořádáte-li teambuilding, nabízí se vám ještě více možností, mnohé agentury se na podobné akce specializují a dokážou poskytnout celkový servis. V jednom balíčku tak získáte prostory pro teambuilding i program plný zajímavých aktivit na několik hodin, nebo třeba celý víkend. Přemýšlíte-li, jak si hledání zjednodušit, existují i specializované portály, kde si můžete prohlížet stovky vhodných konferenčních prostor.

Jaká kritéria uplatnit?

Nebudeme zde mluvit o tom, že místo pro workshopy a jiné aktivity by mělo být čisté a příjemné. Zaměřme se spíše na praktické prvky, na něž se často zapomíná. Na prvním místě je potřebné vybavení. Sepište si, co všechno budete potřebovat, a zajímejte se o to, zda má místnost projektor, počítače k zapůjčení, reproduktory, flipchart, WiFi připojení… Bez moderní audiovizuální techniky se dnes žádná konference neobejde. Dále byste měli zjistit uspořádání sezení a zda je možné s nábytkem hýbat, jestli pronajímatel zařídí občerstvení, nebo se o něj budete muset postarat sami. V neposlední řadě si všimněte lokace místa. Je dobře dostupné MHD, dá se před ním zaparkovat?

Dlouhodobý, nebo krátkodobý pronájem?

Důležitým kritériem výběru je přirozeně také suma, kterou za pronájem zaplatíte. Rozhodujte se proto podle toho, jaký druh sazby pro vás bude nejvýhodnější. Některá místa si účtují paušál za hodinu, jiné za celý den, další poskytují slevy, pokud si prostory pronajmete hned na několik dní. Obchodní schůzka v Praze je případem, kdy celý den jistě nevyužijete, při několikahodinovém workshopu se vám už možná vyplatí.

Napsat komentář