Jak to dopadne s legendárním Tuzemákem?

Už to skoro vypadá, že na legendární český Tuzemák má Evropská unie pořádně spadeno. Nejprve se tento oblíbený alkoholický nápoj musel přejmenovat a nyní se může stát, že nám ho Brusel zakáže úplně, protože prý obsahuje rakovinotvorné látky.

Že se nad Tuzemákem stahují mračna, potvrzují i bookmakeři sázkové kanceláře Chance, jež patří do holdingu Tipsport. „Možnost, že Evropská unie v brzké době tento nápoj rumového typu zakáže, vidí naši bookmakeři v kurzu 4:1, opačnou variantu pak v kurzu 5:1,“ vysvětluje tisková mluvčí Chance, Markéta Světlíková.

Spoléhat se příliš nedá ani na to, že by EU udělila Tuzemáku nějakou výjimku – tato možnost by podle bookmakerů měla kurz 10:1. Odvetné akce za pravděpodobný zákaz Tuzemáku se ale z české strany očekávat nedají. „Že by prezident Zeman na protest proti zákazu přestal pít alkohol má podle bookies hypotetický kurz 100000:1. A varianta, že by naše vláda zareagovala na direktivy z Bruselu recipročním zákazem prodeje belgických pralinek, by pak měla dokonce astronomický kurz 500000:1,“ dodává s úsměvem Světlíková.

Napsat komentář