Jaká je správná vůně pro váš byt?

Čich je jedním z nejdůležitějších lidských smyslů. Vůně dokáže změnit náladu i navodit pohodovou atmosféru. Při výběru vůně by jsme měly brát ohled na roční období a dojem, který chceme pomocí vůně navodit.

Vůně ročních období

Chcete na případnou návštěvu udělat dojem? Vůně ve vašem bytě o vás hodně napoví! Meduňka a skořice vytvoří intimní atmosféru vhodnou pro relaxování. Naopak lehké svěží vůně pomohou “zvětšit” váš dům či byt. V zimě se přikláníme ke skořicovým, vánočním vůním. Na jaře volíme květinové, fresh vůně. Podzim je ve znamení koření a lesa, léto citrusů a moře.

Difuzér

Novinkou na trhu je sonický difuzér. Přeměňuje vodu na páru a zvlhčuje vzduch ve vašem domově. Pracuje s vonným olejem a bambusovými tyčinkami V dnešní době existují i difuzéry se světelnými efekty, nebo vám dokonce přehrají hudbu z MP3 přehrávače, iPodu nebo smartphonu.

Klasika – svíčky

Na trhu najdeme nepřeberné množství tvarů, barev a vůní. Svíčky navozují intimní či dokonce nostalgickou atmosféru. Dejte však pozor! Pokud necháte hořet svíčku bez dozoru, může se vám to šeredně vymstít.

Katalytická lampa

Katalytická lampa je mimo jiné vkusný doplněk do vašeho bytu. Vynalezl je francouzský lékárník v 19. století. Původně se používali pro očistu vzduchu a zničení patologických mikroorganismů ve francouzských nemocnicích. Odborníci tvrdí, že tato lampa ničí viry, bakterie i roztoče.

Napsat komentář