Jaký koberec do dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje patří k nejobtížnějším činnostem. Zatímco v ostatních místnostech přizpůsobujeme vybavení našim potřebám, v dětském pokoji musíme myslet na to, že jej zařizujeme pro děti. Kromě estetické stránky musíme myslet také na bezpečnost a pohodlí. Dětský pokoj bychom se měli snažit zařídit funkčně a útulně.

Proč mít v dětském pokoji koberec?

Důležitou součástí dětského pokoje je koberec. Nejen, že tlumí nárazy, ale také chrání před chladem. Sami jistě dobře víte, jak je nepříjemné stoupnout ráno na studenou podlahu. My dospělí po podlahách většinou jen chodíme, ale pro malé děti je koberec místem, kde tráví velkou část dne. Díky koberci se vám podaří alespoň částečně zabránit častému nachlazení. Proto byste měli koberec do dětského pokoje vybírat s rozvahou. Zohledněte materiál, ale také funkčnost. Koberec s vysokým vlasem sice bude v pokoji vypadat krásně a bude velmi pohodlný, ale je velmi nepraktický na úklid. Pokud přemýšlíte o tom, že koberce jsou přece lapačem prachu, tak se na to podívejte také z druhé strany. Představte si, že v pokoji koberec nemáte. Co prach dělá? Víří vám neustále po celé místnosti. Koberec prach dokáže velmi dobře zachytit a vy jeho množství můžete pravidelným vysáváním velmi dobře eliminovat.

Podle čeho vybírat vzhled koberce?

Při výběru koberce nezapomínejte na to, že dětské představy a přání se velmi rychle mění. Doporučujeme proto vybírat neutrální dětské koberce, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že se budou dětem dlouho líbit a vy k nim budete moct libovolně měnit nábytek podle aktuálních potřeb dítěte. Pokud chcete koberec vyloženě dětský, pak doporučujeme zaměřit se spíše na menší kusové koberce. Velmi oblíbený je například dětský koberec farma, který jistě znáte buď sami ze svého dětství nebo ze školek vašich dětí. Koberec můžete zakoupit na stránkách www.vopi.cz/detsky-koberec-farma-ii.html.

Napsat komentář