Koncové měrky, kalibry i měřidla nakoupíte na jednom místě

V některých odvětvích hraje přesnost obrovskou roli. I rozdíl v řádu milimetrů nebo setin milimetrů pak hraje rozdíl, pokud rozměr o takový malý kousek nesedí, výrobek může být úplně nepoužitelný. Právě proto je v každém takovém oboru zapotřebí mít ve firmě patřičná měřidla.

V každém odvětví se používají jiná měřidla. Švadlenky mají krejčovský metr, zedníci vodováhu. Ve strojírenství používají třeba digitální posuvná měřítka či kalibry, které koupíte v e-shopu Meridla.cz.

Kalibry mají využití zejména ve velkovýrobě

Posuvná měřítka jsou skvělá, nicméně člověk je omylný. Měřítko musí správně nastavit a následně z něj odečíst hodnotu, což trvá. Právě proto se ve velkovýrobě, kde by měření každého kusu zabralo zbytečně moc času, používá jiná vychytávka. Jsou jí tzv. kalibry.

Kalibr nemá žádnou stupnici, neslouží k měření, ale k ověřování rozměrů. Pouze ho zkusíte nasadit na výrobek a zjistíte, jestli sedí. Respektive zkoušíte nasazovat dobrou stranu, jež by sedět měla, a zmetkovou, která naopak ne. Významně to urychluje proces ověřování rozměrů, a hlavně se tím ušetří hromada času.

Jak se pozná, že je měřidlo dostatečně přesné?

Měřit měřidlem, které má špatnou stupnici, by bylo k ničemu. Právě proto existují koncové měrky. Slouží pro nastavování měřidel, přípravků a měřicích přístrojů, s jejich pomocí se provádí také kalibrace měřidel. Prodávají se obvykle v sadách, kde najdete měrky různých rozměrů a pak z nich poskládáte takový rozměr, jaký potřebujete. Toto se samozřejmě provádí ve specializovaných kalibračních laboratořích za přísně daných podmínek. Jednou z podmínek je například stálá teplota v místnosti.

Veškeré potřeby pro měření pořídíte na jednom místě

Jak už bylo avizováno výše, tento sortiment pořídíte na Meridla.cz – koncové měrky, posuvná měřítka i kalibry jsou součástí jejich nabídky v bohatém množství. Prodávají kalibry NPTF, UNJEF, UN, BSW, RC, UNJ apod. Sortiment je navíc skladem, takže na objednané zboží dlouho nečekáte.

Napsat komentář