Textil do kuchyně: Jak si vybrat správně?

Hledáte nový a kvalitní textil do kuchyně? Sháníte utěrky, ubrousky či nový ubrus z kvalitního materiálu? Na webu můžete najít od každého několik druhů. Záleží Vám více na designu, vlastnostech nebo materiálu? Pojďme se společně podívat, jaké druhy jsou a co vše můžeme v kategorii kuchyňského textilu najít.

Jaký člověk, taková utěrka?

I u kuchyňského textilu obecně platí, jaký člověk, takový druh. Pokud jste například matkou v domácnosti, u utěrek budete vyžadovat hebký, savý a kvalitní materiál. Pokud jste ale mladý nezávislý člověk a upřednostňujete styl, záležet Vám může především na designu.

Co najdeme pod kategorií kuchyňského textilu?

V kategorii kuchyňského textilu najdeme vše od úterek přes zástěry až po ubrusy. Jaké jsou například druhy utěrek?

  • Dezinfekční utěrky

Už podle názvu víte, že dezinfekční utěrky po utření plochu vydezinfikují a zabrání tak přenosu virů a bakterií. Dezinfekční utěrky můžete snadno sehnat i bez o obsahu alkoholu, díky čemuž nebudete mít vysušené ruce. Tento typ utěrky je jak na plochu, tak na pokožku. Sehnat je také můžete v různých vůních.

  • Biologicky rozložitelné utěrky

Tento typ utěrek je vhodný pro ty, kteří upřednostňují zdravější životní styl a šetří naší planetu. Můžete je najít ve složení z 50% buničiny a 50% viskózy. Stejně jako u dezinfekčních utěrek je můžete sehnat v různých vůních.

  • Kuchyňské utěrky

Kuchyňské utěrky by měli umět vyčistit jakoukoli kuchyňskou nečistotu. Použít by jste je měli jak na čištění trouby, digestoře, lednice i dlaždic. Tento druh utěrek by měl umět zničit všechny nebezpečné bakterie, jako jsou Listeria či Salmonela. Kuchyňské utěrky by měli být savé. Nejčastěji se kuchyňské utěrky vyrábí z bavlny.

  • Ošetřovatelské utěrky

Jedná se o utěrky využívané ve zdravotnictví, například v nemocnicích a ordinacích. Najit je můžete i v přebalovacích místnostech v obchodních centrech. Jsou neparfémované, hydratační a bez alkoholu.

Toužíte po originální kuchyňské zástěře?

Ať už rádi vaříte, nebo jen potřebujete u plotny vypadat hezky, existuje spousta motivů kuchyňských zástěr. Většinou si pod nimi vybavíme ty z komediálních filmů, kde mají muži zástěru s designem pekáče buchet a ženy s velkým poprsím. Nebo také opačně. Pokud máte smysl pro humor, i takové na webu najdete. Pokud hledáte více konvenční typ, můžete najít například motivy květin, zvířat či nápisů.

Hledáte nový ubrus? Jaké typy můžeme najít?

Jak si vybrat ubrus? V tomto případě platí, jaký stůl, takový ubrus. Nejčastěji můžeme narazit na ubrusy čtvercové, které se používají nejběžněji a kdekoliv. Najít ale také můžeme ubrusy obdélníkové, které se používají na dlouhé stoly a kulaté, na stejné typy stolů. Aktuálně mezi nejoblíbenějšími druhy ubrusů najdeme teflonové. Jedná se o vkusné, moderní a výhodné ubrusy, ze kterých jde snadno vyčistit každá nečistota. Také jsou voděodolné a po rozlití tekutiny se tak nepoškodí.

Co ještě můžeme najít v kategorii kuchyňského textilu?

Co třeba podložky pod nádobí? Pokud plánujete například svatbu, jsou nezbytné. Do kategorie kuchyňského textilu můžeme zařadit i podsedáky na židle, ubrousky či chňapky. Ty můžete najít z plstěného polyesteru, která poskytuje dobrou tepelnou izolaci. Pokud máte cit pro design a chcete svou kuchyni sladit do jedné barvy, můžete. Díky několika e-shopům na webu můžete klidně vybírat z pohodlí svého domova. Máte nějaký tip jak si zařídit kuchyň? Věděli jste, že červená barva podporuje chuť k jídlu?

Ať už se rozhodnete jakkoliv, žádná kuchyně se bez svého textilu neobejde. Doufáme, že jsme Vám trochu zlepšili přehled a věříme, že si najdete ten správný produkt.

Jaké typy utěrek používáte Vy? Napište nám do komentáře.

 

Napsat komentář