Jídelní sety pro pohodové rodinné stolování

Kuchyň či jídelna jsou hlavními místy v domácnosti, kde se pravidelně setkává celá rodina pohromadě. Ať již je to ve formě společného stolování, během kterého se sdělují zážitky z uplynulého dne, nebo se plánuje strávení dne následujícího. V některých rodinách to je pak společné vaření, během kterého všichni členové domácnosti pomáhají a pak si vychutnávají hromadně připravené jídlo. Hlavně z těchto důvodů vybíráme kuchyňský nábytek s ohledem na pohodlí, praktičnost a útulnost.

Jak velkou jídelní sestavu vybrat?

Říká se, že ze stolování v rodinném kruhu by se měl vytvořit rituál, na který se všichni členové rodiny budou těšit. Proto není na škodu vyrazit s celou rodinou na výlet a vybrat jídelní set spolu. Nejprve je třeba se rozhodnout, kolik osob hodláme u stolu pravidelně hostit. Chceme se scházet pouze s rodinou, nebo jsou u nás obvykle i další návštěvníci, kteří s námi rádi posedí? Záleží ovšem i na dispozici naší jídelny, jak rozměrný nábytek do kuchyně pořídíme.

Jídelní sety pečlivě ladíme se stylem, ve kterém je vyvedena kuchyň či jídelna. Na tomto základě volíme sestavu v duchu moderním – to znamená lesklé a skleněné plochy, nerez provedení. Opakem může být venkovský nádech, který vytvoříme použitím materiálů z masivu a imitace dřeva.

Jednoduchá údržba je důležitým faktorem

Nezanedbatelným parametrem, který bereme v potaz, je snadná údržba. Jídelní sety budeme totiž velmi často otírat a čistit, protože během jídla se drobným nehodám v podobě vylitého čaje a drobků nejen na stole nevyhneme. Z toho vyplývá, že zvážíme, zda si troufneme i na čalouněné židle nebo polstrování. Ideálním řešením snoubícím v sobě eleganci, nadčasovost a praktické použití jsou v poslední době velmi oblíbené židle kožené, nebo s imitací koženky.

Napsat komentář