Krokodýlí ZOO: Tip na nevšední výlet

Přemýšlíte, kam na výlet? Co takhle navštívit netypickou ZOO, kde poznáte živočichy, kteří obývali Zemi již před miliony let? Přijeďte se podívat na živé fosilie do krokodýlí ZOO v Protivíně, kde se seznámíte se všemi 23 recentními druhy krokodýlů, uvidíte zdejší mláďata, líhně i jedovaté hady.

Krokodýlí ZOO v Protivíně seznamuje návštěvníky se všemi 23 recentními druhy krokodýlů. Právě krokodýl je zvíře, které obývalo Zemi již v dobách, kdy po ní chodili dinosauři. Jejich tělo prošlo pouze několika málo drobnými změnami. Přijdete-li se proto podívat na krokodýly, uvidíte zvířata, která chodila po Zemi před miliony let téměř nezměněné podobě.

Jak vznikla krokodýlí ZOO?

Krokodýlí ZOO vznikla na základě soukromého chovu současného majitele, pana Procházky. Chov probíhal v zázemí jeho zemědělské farmy ve Chvalšinách, která nyní slouží jako chovatelská a zásobovací farma pro ZOO. ZOO v Protivíně první návštěvníky přivítala v roce 2005 a od té doby se zde podařilo mnoho odchovů.

Odchov gaviálů indických

V květnu 2017 dokonce ZOO získala světové prvenství v odchovu gaviálů indických mimo tropické pásmo. Vylíhlo se zde celkem 14 malých a zdravých gaviálů. Tento úspěch se podařil po 6 letech práce s gaviály.

Světová rarita a největší krokodýl v ČR

Návštěvníky velmi oblíbená je také bílá samice gaviála sundského, která se jmenuje Afrodita a je jedinou bílou gaviálkou na světě. Svou oblibu si získal také Golem, krokodýl mořský, který je zároveň největším chovaným krokodýlem v ČR.

Návštěva krokodýlí ZOO v Protivíně je skutečně nevšedním zážitkem. ZOO se zároveň účastní 3 záchranných programů a její snahou je vytvořit zde chovaným zvířatům ideální podmínky k rozmnožování. Na své si ze přijdou děti i dospělí.

Napsat komentář