Pracovní stanice. Co je na trhu a za kolik?

Doba virtuální reality, rozšířené reality, 3D filmů, 3D tiskáren a různých dalších technologií náročných na grafický a výpočetní výkon je zlatým věkem pro všechny výrobce workstations. Co na dnešním trhu nabízí a za kolik? To si ukážeme v následujícím článku.

Nejprve pár základních informací

Než se pustíme do analýzy trhu pracovních stanic, je vhodné si zopakovat, co vlastně taková workstation je (přestože to asi již většina čtenářů ví). Jedná se o typ supervýkonných osobních počítačů (ty mohou být například desítky GB RAM). Jejich využití je především u velmi specializovaných pracovních činností. Ale dá se předpokládám, že s nástupem virtuální a rozšířené reality se budou jejich možnosti dále využívat (tyto technologie jsou velmi náročné na výpočetní a především grafický výkon). Jsou vhodné na složitější modelování.

Nové workstations

Koupit novou pracovní stanici není problém. Nabízí ji téměř každý významný e-shop s elektronikou. Odmyslíme-li si low-endová řešení srovnatelná s běžnými osobními počítači, máme zde workstation za zhruba 35-50 tisíc Kč.

Repasované workstations

Nemůžete-li či nechcete dávat za pracovní stanici takové peníze, může být řešením repasovaná workstation. Ta nemusí být vůbec o nic horší než nová. Ba právě naopak. Například prodejce repasovaných workstation Czech Server má v nabídce i stanice s výkonem, který v běžných retailových e-shopech není k dostání. K dostání jsou pochopitelně všechny značky, které jsou na trhu běžné. Včetně například v poslední době asi nejpopulárnějších workstation HP.

Firemní spotřebitel, ani koncový zákazník se u Czech Serveru o spolehlivost repasovaných workstation bát nemusí. Všechny stanice si e-shop repasuje sám prostřednictvím vysoce kvalifikovaných specialistů. Ti serverům rozumí a zkontrolují je do posledního detailu. Kontrola před prodejem je natolik pečlivá, že jí možná mohou i nové servery závidět. Záruka 12 měsíců je dostatečnou lhůtou, aby si zákazník prověřil funkčnost repasované workstation.

Napsat komentář