Jihočeský kraj skrývá spoustu zajímavých atrakcí

Pokud hledáte vskutku pohádkovou dovolenou v České republice, přijdete si na své jednoznačně v Jihočeském kraji posetém stovkou krásných rybníků. Stejně tak na vás čekají starobylá městečka s bohatým kulturním životem a milovníci historie zavítají na některý ze starověkých hradů. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se můžete rozhodně těšit.

V první řadě si objednejte ubytování v Jihočeském kraji, protože na poznávání regionu potřebujete několik dnů.

Český Krumlov

Romantické středověké uličky, půvabné měšťanské domy, klidná zákoutí i nádherný zámek nad Vltavou. Přesně tak by se dal charakterizovat Český Krumlov, který nabízí neopakovatelné jarní pobyty. Dominantami Českého Krumlova jsou jednoznačně hrad a zámek s upravenou zahradou. Po březích řeky Vltavy se nachází útulné kavárny, hospůdky a restaurace. V případě zájmu můžete vyrazit na plavbu lodí.

České Budějovice

Pokud hledáte metropoli jižních Čech, potom se jedná o České Budějovice rozprostírající se na soutoku řek Vltavy a Malše. České Budějovice jsou domovinou mnoha turistických atrakcí a samozřejmě se najdou i místa, kde vás ohromí staletá historie. Hlavní náměstí se Samsonovou kašnou, gotická Černá věž i pivovar s multimediální expozicí. Dovolená v Jihočeském kraji je plná dobrodružství, o to nemusíte mít strach.

Třeboň

V případě, že hledáte ubytování na Hotel.cz, potom se vám nabídnou ubytovací možnosti i ve městě Třeboň. Procházku začněte na náměstí s radnicí, vydejte sek zámku s parkem a nezapomeňte se podívat na zbytky hradeb s několika bránami. Třeboň je město proslulé svým rybníkem Svět, kde se v letních horkých dnech klidně i vykoupete. V blízkosti historického centra na vás čekají Bertiny lázně.

Tak neváhejte a poznejte jižní Čechy se vším všudy. Ubytování po celé České republice najdete na Hotel.cz.

Napsat komentář