Kaligrafie – vychytejte styl ozdobného písma

Pokud jste o tomto slově nikdy neslyšeli, nemusíte si zoufat, protože se v dnešním článku dozvíte vše potřebné. Umění psát ozdobné písmo totiž nepostihuje každého, avšak někteří by chtěli do tajů krasopisu proniknout. Právě od toho je zde kaligrafie, s jejíž pomocí se vám to dříve či později podaří. Stačí vám pouze vytrvalost a alespoň základní grafické cítění.

Co je kaligrafie?

Moderní kaligrafie je poslední dobou velice oblíbená technika psaní ozdobných textů. Používají se při ní speciální potřeby, které se ani nedají nazvat kancelářskými. Mezi nejoblíbenější patří pera s malým hrotem, akvarelové fixy nebo profesionální štětce s velkým hrotem. Záleží pouze na vás, který z těchto nástrojů si vyberete. Každý styl písma totiž vyžaduje odlišnou techniku, s níž pochopitelně souvisí i používané psací potřeby.

Jak s kaligrafií začít?

Nejdůležitější pro začátek je najít vhodnou motivaci a chuť začít hezky psát. Všechno ostatní je již podřadné, protože pokud vás nebude krasopis bavit, nikdy do jeho tajů úplně neproniknete. Na internetu nebo v knihovně si vyhledejte vhodné materiály a návody, pečlivě je prostudujte, a pokud vám stále nebude něco jasné, poohlédněte se po videomateriálech. Po jejich nastudování stačí pouze psát a psát, protože pouze praxí dosáhnete dokonalého uměleckého stylu.

Co vše budu potřebovat?

Mezi základní psací potřeby pro kaligrafii patří takzvané Brush pen. Jedná se o malé pero s tenkým a měkkým hrotem, díky kterému budete moci vytvářet jak tenké, tak tlusté čáry nejrůznějších stylů. Pro trénování ozdobného psaní si však ještě pořiďte skicák, do něhož můžete bez problémů psát. Je vhodný pro tužky, pera, inkoustová pera, airbrush nebo kterékoliv další techniky požadující hladký povrch.

Jestliže vás dnešní článek zaujal, začněte se o kaligrafii více zajímat. Někdy se vám může hodit umět psát ozdobné styly písma.

 

Napsat komentář