Každý stroj si žádá vhodné pneumatiky

Stavební stroje zahrnují širokou škálu techniky, obdobně je tomu i v případě zemědělské techniky. Je tedy zřejmé, že jednotlivé typy strojů se mohou lišit požadavky na stabilitu, odolnost a další vlastnosti. Ještě větší variabilita panuje v sortimentu pneumatik pro nákladní vozidla. Rozhodně se proto nevyplatí výběr konkrétních pneumatik podcenit, neboť mohou zásadním způsobem ovlivnit bezpečnost i jízdní vlastnosti stroje nebo vozidla.

Vhodné pneumatiky pro stavební a zemědělské stroje

Požadavek na bezpečnost by měl být hlavním kritériem při výběru pneumatik na stavební stroje nebo zemědělskou techniku. Dalším podstatným rysem je odolnost proti průrazům, ke kterým může v nerovném terénu snadno dojít. V tomto ohledu je velmi důležitá také stabilita. Podobné požadavky jsou kladeny na pneumatiky určené pro autobusy, u nichž může rovněž velmi snadno dojít k protržení, tentokrát při najetí na obrubník.

Specifika pneumatik na nákladní vozidla

Odlišná je situace v případě pneumatik na nákladní vozy. I zde je kladen důraz na bezpečnost, ale je třeba vybírat pneumatiky s ohledem na to, kde na vozidle budou umístěny, tedy zda se jedná o pneumatiky záběrové, vodicí a podobně. Naopak není nutné věnovat pozornost tomu, zda budou pneumatiky používány v letním, nebo zimním období. To by mělo být bráno v potaz pouze v případě, že se nákladní vozidlo bude pohybovat převážně v horských oblastech. Vhodný výběr pneumatik v rámci celého nákladního vozidla má důležitý vliv nejen na bezpečnost, ale stejně tak může zásadním způsobem ovlivnit spotřebu palivových hmot.

A kde pořídit kvalitní pneumatiky pro nákladní vozy, stavební stroje a zemědělskou techniku? Širokou škálu pneumatik pro těžkou techniku a také spolehlivé náhradní díly nabízí společnost Nekvinda, která si zakládá na spolupráci s prověřenými výrobci.

Napsat komentář