Nakupujete kancelářské židle? Tyto 3 tipy se vám budou hodit

Moderně a funkčně vybavené kanceláře dnes patří k mnohým firmám. Na první pohled by se mohlo jednat o jakousi samozřejmost, nicméně volba správného nábytku do administrativních prostor není vůbec jednoduchá. Stačí se jen podívat na množství kancelářských židlí, jež jsou dnes k dispozici. Jak se v nich vyznat? Máme pro vás celkem 3 tipy, které by vám měly v této nelehké volbě pomoct.

Kancelářská vs. konferenční židle

První rada tkví v tom, že byste se skutečně měli soustředit na výběr kancelářské židle. Mnozí lidé si totiž myslí, že se jedná o tu samou židli, jako je ta konferenční. Opak je ovšem pravdou, konferenční modely jsou určeny především pro sezení krátkodobého charakteru na různých přednáškách a konferencích. Stoprocentně v takovéto židli nebudete trávit každý den svou pracovní dobu. I proto jsou levnější a prostší ergonomických prvků.

Bezpečnost na prvním místě

Sezení je polohou, která nikdy nebyla a nebude přirozená. Přesto lze ale částečně eliminovat jeho negativní dopady na lidské zdraví. V každém případě by židle měla být výškově nastavitelná. Optimální je i přítomnost efektivní bederní opěrky. Pro dlouhodobé takřka neomezené sezení volte modely s loketními opěrkami. Volitelný by měl být mimo jiné také náklon opěradla. Aspektů, jak vybrat židli k PC, je ovšem mnohem více. Důležitou roli hraje i jakost použitých materiálů.

Dbejte na kvalitní materiály

Každopádně. Židle by měla mít pevnou optimálně kovovou konstrukci a zmiňované bezpečnostní prvky. Pozor si dejte i na výběr polstrování a potahu. Vycpávky sedáku musí být měkké, nicméně ne příliš, abyste se do židle doslova propadali. Potah volte pevný a hlavně silný, jenž bude odolný vůči mechanickému poškození. A kde nakupovat? Podívejte se na výhodný nábytek www.atan.cz a jistě si vyberete nejen kancelářské židle.

Napsat komentář