Koupelnová sestava – moderní, praktická, či nadčasová?

Myslíte na rekonstrukci koupelny anebo ji chcete vybavit jen novým nábytkem? V obou případech si musíte ujistit svá kritéria. Věřte, že nelze upřednostnit jen design. Na prvních místech se drží praktická a hygienická stránka.

Máte velkou, anebo malou koupelnu?

Jak už to tak bývá, na velikosti vždycky záleží. Proto je nutné poměřit rozměry prostoru a dbát také na zásuvky, rozvody i rozmístění světel. Pokud kupujete koupelnové skříňky pod umyvadlo, dejte si pozor na to, zda jsou rozměry udávány výrobcem s umyvadlem i bez něj. V tomto případě skvěle poslouží návody, kde se dozvíte vše potřebné. Do malých koupelen padnou jako ulitá větší zrcadla. Díky nim se místnost opticky zvětší. Bojíte se, že vám ho rozbijí děti? Zrcadlová skříňka do koupelny zajistí komfort jako mávnutím kouzelného proutku.

Materiál a kování

Určitě jste si při výběru všimli, že je trendem dřevo. Lidé ho umísťují i na podlahy. V tomto případě je klíčová ochrana proti vlhkosti. Pakliže si objednáte koupelnový nábytek na zavěšení alespoň v úrovni 10 centimetrů, nemusíte se bát stojaté vody. Kování je rovněž nezanedbatelné a určitě je odolnější kov než plast. Za zmínku stojí drátěné systémy, panty a výsuvné mechanismy vysokých koupelnových skříněk. Ohromnou popularitu mají lesklé materiály, ale jsou složitější na údržbu. Rozhodující je také způsob otevírání. Dvířka by neměla narážet například na radiátor, dveře a stěnu. Některé sestavy zakoupíte s posuvným otevíráním, což je prima. Na výsluní se drží i šuplíky.

Někteří lidé preferují koupelnové sestavy, jiní nedají dopustit na individuálně zakoupený nábytek. Pokud si pořídíte set, jehož součástí jsou často skříňky, umyvadlo, poličky, zrcadlo i koš na špinavé prádlo, máte vystaráno a všechno perfektně sladěno. Nelze opomenout lepší pořizovací cenu.

Napsat komentář