Kuba, perfektní zimní destinace, láká čím dál více lidí

Kuba stojí za návštěvu v kterémkoliv ročním období, nicméně zimní měsíce jsou pro turisty příznivější. Během léta se zde často vyskytují hurikány, zato v průběhu prosince, ledna a února teploty klesají natolik, že se vám každá aktivita na tomto karibském ostrově bude líbit ještě více.

Během zimy se na Kubě ohřejete. Vychutnáte si slunce i písek na 600 km dlouhém pobřeží a vyzkoušíte si nejrůznější vodní sporty. Jestliže nepohrdnete pěší turistikou, poznáte překrásné přírodní a biosférické rezervace. Minout nesmíte ani rušné ulice Havany, památky UNESCO, místní restaurace a kavárny.

Kubu si musíte užít

Kuba zájezd za poznáním je vhodný pro všechny gurmány, kteří si rádi užívají života. Zde lze totiž ochutnat nejrůznější pochoutky včetně pravého mojita a kvalitního kubánského rumu. Zapomenout nesmíte ani na kubánské doutníky, však si můžete prohlédnout přímo tabákové plantáže.

Na Kubě vás ale rozhodně nečekají pouze chuťové zážitky. Vychutnat si musíte místní hudbu a tanec. Ze všech směrů zní tóny salsy a především večer to žije i v ulicích. O lepší dovolené se vám nikdy ani nesnilo.

Na povalování na pláži zapomeňte

Kuba se sice podobně jako další karibské ostrovy chlubí nádhernými písčitými plážemi, nicméně strávit zdejší dovolenou ležením u moře by byla vážně škoda. Nesmíte si nechat ujít prohlídku staré Havany, tabákové plantáže v údolí Valle de Vinales či Trinidadu, kde se hodiny zastavily v roce 1850. A tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

Naplánovat dovolenou na Kubě svépomocí nemusí být zrovna nejlehčí. Spoustu věcí tady mají jinak, problém bývá třeba s penězi. Turisté zde mají vlastní měnu a nelze ji směnit jinde než přímo na Kubě. Bezpečnější a bezstarostné pro vás bude vydat se na poznávací zájezd s cestovní kanceláří. Podívejte se na více informací na http://www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/kuba/.

Napsat komentář