Kvalitní školní batoh může vašemu dítku ušetřit spoustu potíží

Chození do školy obecně dětem samozřejmě prospívá, avšak mohou si tak zadělat i na docela nepříjemné potíže s páteří.

Důvodem je špatně zvolený nebo nevhodně nošený školní batoh. Pokud chcete mít potomky po všech stránkách zdravé, měli byste jim mimo jiné koupit i opravdu kvalitní školní brašny.

Tašky by neměly být těžké

Školní batohy byste měli v první řadě vybírat podle jejich hmotnosti. Minimálně školní batohy pro 1. stupeň musí být co nejlehčí. Ovšem hmotnost není dobré podceňovat ani u školních batohů pro 2. stupeň. Ty sice mohou být o něco těžší, jelikož odrostlejší děti již unesou více, nicméně stále by mělo jít o lehké zavazadlo, které ve vyprázdněném stavu takřka nic neváží.

Opravdu dobré brašny se dnes vyrábějí z kvalitních moderních materiálů, jež se krom jiného vyznačují hlavně nízkou hmotností. Neznamená to tedy, že když batoh takřka nic neváží, že také nic neunese.

Vybírejte pouze z ergonomických modelů

Hmotnost je základ, nicméně jsou zde i další parametry, které by měla vhodná školní brašna splňovat. Jedním z těch nejdůležitějších je i ergonomie.

V případě, že za moc nestojí, může být batoh jako pírko, ovšem i tak bude vašim dětem ničit záda. Je potřeba, aby se zavazadlo dokázalo přizpůsobit zádům dítěte, jinak se postupem času budou vytvářet svalové dysbalance a následně může docházet i k deformacím páteře.

Ergonomické modely jsou samozřejmě o něco dražší, nicméně se často jedná pouze o několik málo stovek, tudíž nejde o žádnou obrovskou investici.

Naučte své dítě aktovku nosit

I když svému potomkovi koupíte tu nejlepší školní aktovku pro prvňáčky pod sluncem, bude mu k ničemu, bude-li ji bude nosit jen na jednom rameni. Tento nešvar, jenž je mezi dětmi všech ročníků široce rozšířený, se dá odstranit pouze rozumnou domluvou.

Napsat komentář