Nefalšované safari v Africe láká čím dál více Evropanů

Evropa je nám pomalu malá, a tak začínáme zkoumat jiné destinace. Západní americký konzumní styl života je lákavý, stejně jako přelidněná moderní města a příroda Asie, ale to opravdové dobrodružství na vás čeká v Africe. Míří tam čím dál více turistů.

I Afrika je zemí mnoha tváří. Má pouště, velehory i moderní města. Tam však většina turistů nemíří, láká je hlavně safari v Africe. Písečné duny, solné pláně, delty řek, místní pohoří, a hlavně místní zvířata. Evropané chtějí poznávat rovněž domorodé kmeny a jejich kulturu i jazyky. A přesně tohle jim jejich průvodci rádi ukážou.

Nechte si naplánovat safari v Africe na míru

Jsou dvě skupiny turistů. Jedněm je poměrně jedno, co uvidí, raději nechají všechno na svém průvodci, který jim ukáže to nejlepší. Druzí si rádi vybírají a plánují. Obě skupiny budou spokojené, když si najdou dobrého průvodce. Umíte-li anglicky, máte prakticky nekonečné možnosti, cestovních kanceláří a agentur nabízejících zájezdy na safari je skutečně spousta. Ani ti, komu je příjemnější komunikace v češtině, však nemusí smutnit. Po safari vás provede například Jakub Fanta se svou manželkou Tshepo.

Afrika z paluby letadla, člunu i terénního vozu

Procestovat Afriku s průvodcem je pohodlné. Jakub Fanta vás vyzvedne přímo na letišti a postará se o přepravu i ubytování. K přepravě slouží malá Cessna, člun i terénní vůz, bydlí se v luxusních stanech s koupelnou, jídlo je zajištěno. Konkrétní aktivity pro safari v Botswaně se přizpůsobují zájemcům. Velmi krásné jsou solné pláně Makgadikgadi, delta Okavanga, pohoří Tsolido, Viktoriiny vodopády či vinice Kapského města. Chybět nesmí ani výpravy za křováckými kmeny, jejichž kultura vám určitě učaruje. Stačí se ozvat, probrat představy o náplni dovolené i ceně a pak už jen počkat, co si pro vás průvodce a samotná Afrika připraví. Jedno je každopádně jisté. Vzpomínat na to budete do konce života.

Napsat komentář