Máme pro vás tři rady, jak ušetřit na topení

Šetřílci, kutilové a investoři – teď napněte uši. Máme pro vás totiž tři tipy, jak ušetřit na topení během zimních měsíců. Uspoříte tím tisíce korun.

Na Česko udeřily tvrdé mrazy. Po několika letech relativně poklidných zimních období to není vůbec žádná sranda. Především pro vaše peněženky, které se nyní musí ohánět mnohem více než obvykle. Pokud ale chcete vědět, jak i v tomto čase ušetřit, máme pro vás několik tipů.

Tip pro šetřílky

Nechce se vám investovat do něčeho, co by vám mohlo v dlouhodobém horizontu přinést užitek? Nevadí. Máme pro vás jednu radu, která vám ušetří spoustu peněz. Týká se větrání. To je nezbytné v jakémkoliv ročním období. I když je venku tuhá zima, rozhodně byste měli okna alespoň na chvíli otevřít. Větrejte málo, ale intenzivně. Nebojte se ani průvanu, jenž může váš dům pořádně provzdušnit. Okna ale rozhodně neotvírejte na delší dobu. Mohly by totiž prochladnout stěny, kvůli čemuž byste museli vytápět prakticky od nuly.

Tip pro kutily

Automatický odvzdušňovací ventil je také potřeba čas od času zkontrolovat. Zavzdušněné radiátory jsou totiž zlo, které zvyšuje nejen finanční zátěž, ale také snižuje efektivitu topení. Efektivitu ovšem můžete zvýšit s pomocí reflexních fólií. Obalte jimi topné těleso a užívejte si většího tepla. Reflexní fólie totiž zajistí, že teplo nebude zbytečně unikat a bude se místo toho vracet zpět do místnosti. Během tuhých zimních měsíců vám tak získá vítaných pár stupňů navíc.

Tip pro investory

Pokud máte peníze, které můžete investovat, doporučujeme ekvitermní regulaci. Systém ekvitermní regulace totiž zajistí větrání, aniž byste zbytečně přicházeli o teplo. Funguje totiž na principu výměny odpadního vzduchu za ten čerstvý, venkovní. Oba zdroje v útrobách smíchá a vy tak získáte dýchatelnější vzduch za cenu nižších teplotních ztrát. Připravte se ale na to, že za ekvitermní regulaci můžete zaplatit i více než 100 tisíc Kč.

Napsat komentář