Mateřské školky přechází na elektronický docházkový systém

Vést docházku dětí papírovou formou je pracné a ve chvíli, kdy pedagogičtí pracovníci suplují v jiné třídě nebo jsou ve školce noví, je všechno ještě zdlouhavější. Nejspíš i to je důvod, proč spousta mateřských školek přechází na elektronický docházkový systém. Učitelky by ve školce neměly být od administrativy, nýbrž od toho, aby se věnovaly dětem.

Dobrý interní systém umí mnohem více než jen evidenci docházky. Uchovává veškeré informace o dětech, rodičích i zdravotních potřebách, takže ani příchod nového pedagoga, který o dětech nic neví, není žádným problémem. Dokáže samozřejmě hlídat i docházku zaměstnanců, vypočítá školkovné, poskytuje údaje pro účetnictví. Prostě a jednoduše se postará o provoz celé školky.

Tohle všechno umí Dignus software

České mateřské školky hodně přechází na systém Dignus. Ten má kromě evidence docházky všechny výše zmiňované funkce a ještě mnohé další. Kontroluje počet učitelů na počet dětí, poradí si s EET, má modul dovolených a jiné funkce stále přibývají.

Dignus je přizpůsobený školkám, jeslím a dalším dětským skupinám a jeho integrace nic nestojí. Počáteční náklady jsou nulové, platí se jen měsíční paušál, v němž jsou zahrnuty karty a jejich čtečka, samotný software, školení před začátkem využívání a neomezená podpora i servis po celé ČR. První měsíc na zkoušku je zdarma, Dignus navíc splňuje podmínky pro příjemce dotace z fondu ESF od MPSV.

Nadšené budou i děti

Snad ve všech školkách, kde byl docházkový systém Dignus integrován, byly děti nadšené z toho, že si musí každý den při příchodu pípnout kartou. Děti tuto zábavu milují a systém je na to připraven. Registruje pouze první pípnutí a ostatní zahazuje.

Evidence docházky se systémem Dignus zpříjemní život všem, kteří se ve školce pohybují. I pro rodiče má své výhody – mohou dostávat přehledně vytisknuté faktury s rozpisem docházky jejich dětí.

Napsat komentář