Nečistoty se nachází i v plynu. Zachytí je vhodně zvolený filtr

Účelem filtrů plynných paliv neboli plynových filtrů je zachycení nečistot od provozní tekutiny. Montují se před regulátory tlaku, ventily, plynoměry a spotřebiče.

Nečistoty jsou v kapalném i plynném médiu

K běžným nečistotám vznikajícím při výrobě patří zbytky po odpadní páře (např. uhlovodíkové sloučeniny jako parafíny nebo olefíny). Ty se pak pak prostřednictvím logistického řetězce dostávají do zkapalněného plynu. Vzniklý aerosol se následně ukládá v potrubí, okolí ventilů nebo zařízeních pro regulaci tlaku.

Tím však výčet nečistot, které mohou ovlivnit funkčnost jednotlivých zařízení v rozvodech, nekončí. Prach a další mikročástice se nachází také v plynné provozní tekutině a jediným možným způsobem, jak nečistoty odloučit, je používat k tomu určené plynové filtry.

Kde plynové filtry seženete?

Ke specializovaným prodejcům pomocných prvků včetně kvalitních plynových filtrů patří společnost VENTILEX s.r.o. Nabízí různé varianty filtrů pevných paliv typu GASELA. Jednotlivé typy se mohou lišit konstrukcí, materiálem kostry vložky (plast/nerez), filtrační tkaninou (standardně 10µm, na zvláštní požadavek i jiné), rozsahem pracovních teplot/tlaku a připojením.

Nevíte-li si s výběrem vhodného plynového filtru rady, bude se vám hodit kvalifikované poradenství techniků z VENTILEXU. Firma se v oboru pohybuje přes 20 let a její prioritou je poskytování komplexních služeb včetně řešení jakýchkoliv technických problémů.

VENTILEX nepatří ke společnostem, které se snaží prodat za každou cenu. Proto nabízí pouze prověřené a vysoce kvalitní armatury a pomocné prvky. Cílem je spokojený zákazník bez ohledu na velikost zakázky.

V nabídce najdete také plynové ventily, šoupátka, klapky, kulové kohouty a další příbuzný sortiment. Prohlédněte si ho na ventilex.cz.

 

Napsat komentář