Minerály Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře obsahuje více než 21 minerálů a stopových prvků. 12 z nich nenajdete v žádném jiném moři a některé z nich jsou uznávané a vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění, vyživování pleti, aktivaci oběhového systému a zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch.

Vápník

Má důležitý vliv na výměnu a vstřebávání výživných látek do organismu, posiluje obranyschopnost organismu, zvyšuje odolnost proti infekcím, brání stresům. Formuje kostní tkáň, která je ve stálém procesu obnovování. Odstraňuje křeče v plicích, je nutný pro smršťování svalů, podporuje normální produkci insulinu, hraje velkou roli ve srážlivosti krve. Antialergen.

Hořčík

Je nutný pro přenos nervových impulsů, proto je nazýván antistresovým prvkem. Má celkově posilující účinek, blahodárně působí na srdečně-cévní systém.má spasmatické účinky, rozšiřuje cévy, stimuluje peristaltiku střev,nervový systém, pomáhá podporovat pH rovnováhu. Podílí se na výměně látek. Dodává čilost, náboj a energii pro aktivní činnost, zvyšuje vylučování žluče.

Draslík, Sodík, chloridy

Jsou nutné pro normální srdeční činnost a rozvoj organismu. Stimulují převod nervových impulsů do svalů. Jsou součástí všech tekutin v našem těle.

Železo

Je součástí hemoglobinu a některých fermentů, které tvoří krev. Podílí se na okysličovacích regeneračních procesech v organismu. Je nepostradatelné pro svalové bílkoviny. Železo se ztrácí s krví a ke zvlášť velké ztrátě dochází u žen v průběhu menstruace, což vyvolává fyzickou únavu a svalovou ochablost. Železo se ukládá do zásoby v játrech a ledvinách. Efektivně pracuje v organismu jen současně s vápníkem a mědí. Jeho nedostatek vyvolává v organismu anemii, oslabení zraku, žaludeční poruchy, znecitlivění prstů u nohou a rukou, apatii a únavu.

Mangan

Se podílí na bílkovinné a energetické výměně, působí na vstřebávání vápníku a fosforu, způsobuje příjem energie z potravy, podporuje správnou výměnu cukru v organismu. Je nutný pro normální rozvoj a růst, pro tvorbu přírodního antivirového agentu interferonu. Je nutný pro maximální využití vitamínů C,E a komplexu vitamínů B.

Fosfor

Se podílí na veškerých typech látkové výměny, je nepostradatelná pro normální činnost nervového systému, srdečního svalu atd. Spotřebovává se při nervových onemocněních a stresech. 80% fosforu v našem těle se nachází v kostech, 20% je nutných pro přeměnu potravy v energii. Zpevňuje kosti. Působí současně s vápníkem.

 

Měď

Působí a tvorbu krve, syntézu hemoglobinu a také na žlázy s vnitřní sekrecí (hypofýza, štítná žláza), má účinek podobný insulinu. Působí na funkci vaječníků, syntézu spojivek a pigmentů. Podílí se na přenosu nervových impulsů.

Jód

Je důležitý pro hormony štítné žlázy, která řídí výměnu látek a reguluje váhu. Je důležitým prvkem-protijedem pro snížení ozařovací dávky a oslabení po ozařovacích procedurách.

Chrom

Stimuluje produkování insulinu, zvyšuje jeho působení na výměnu bílkovin, způsobuje normalizaci cukru v krvi. Zásobuje organismus energií důležitou pro přetvoření sacharidů v glukózu, chrání jód v tyroidních hormonech, upravuje činnost štítné žlázy. Je důležitou součástí imunitního systému. Způsobuje vstřebávání arteriosklerotických skvrn, snížení koncentrací cholesterolu na stěnách aorty, chrání bílkoviny myokardu před ničením, má antisklerotické účinky.

Vanadium

Brání usazování cholesterolu v cévách. Blahodárně působí na tvorbu kostí a zubů.

Zinek

Je prvek, potřebný pro normální vývoj kostry a obnovení tkáně. Zabraňuje vypadávání vlasů a plešatění. Je nutný pro cukerní-insulinové výměny, podílí se na tvorbě bílkovin a jaderních kyselin ( genetický materiál buněk ). Je nepostradatelný pro normální funkci prostaty, pro hojení ran a popálenin. Jeho nedostatek vyvolává zpomalení růstu u dětí, nemoci pokožky ( hnisavost ), vypadávání vlasů, vzniku trhlin na dásních a jazyku a kolem nehtů.

Selen

Zpomaluje průběh stárnutí organismu, způsobuje zpomalení růstu abnormálních buněk, posiluje imunitní systém. Je jedním z nejdůležitějších prvků. Společně s vitamíny A,C,E chrání před vznikem onkologických onemocnění, pomáhá při artritidě, rozbíjí látky škodlivé pro naše tělo. Zvyšuje odolnost díky zvýšenému přísunu kyslíku do srdečního svalu. Je nutný pro tvorbu bílkovin, podporuje normální funkci jater, štítné žlázy, reprodukčního systému. Pomáhá vylučovat ionty těžkých kovů z organismu.

Napsat komentář