Podlaha je základ komfortního bydlení

Rekonstruujete? Stavíte? Zařizujete? Tak to vezměte hezky od podlahy, ta je totiž určujícím prvkem hned několika věcí. Podlaha musí být hezká, odolná a velmi praktická. Jen tak vám poskytne maximální komfort, který k bydlení patří. Jaká je tedy podlaha, která v sobě dokáže skloubit dlouhou životnost, eleganci a není náročná na údržbu? Jednoznačně parkety.

Péče o dřevěnou podlahu je zárukou dlouhé životnosti

Říká se, že parkety WÖLFEL jsou na celý život. A skutečně tomu tak je. I když jsou parkety poškozené, zanedbané či neudržované, vždy je to otázka pár jednoduchých úkonů, které podlaze vrátí její lesk. Abychom byli zcela objektivní, je nutné dodat, že i parkety mají nějaké drobné mínusy. Těmi jsou vyšší pořizovací cena a citlivost na vlhko i sucho. Správná péče však zamezí poničení parket a udrží jejich luxusní vzhled dlouhou dobu. Doporučuje se tedy podlahu stírat dobře vyždímaným hadrem, používání saponátů s neutrálním pH a udržování optimální vlhkosti v domácnosti (40 až 60 %).

Lak vs. olej

Laky na podlahy slouží jako ochrana i na velmi frekventovaných místech. Jejich použití je snadné a jsou vhodné i pro drobné opravy. Takto upravená podlaha je odolná vůči vodě a snese i použití saponátu. Lépší je však používat prostředky určené k mytí lakovaných podlah, jsou neutrální a k povrchu šetrné, což zamezuje chemickému narušování laku. Komu se příčí lesklá podlaha, může sáhnout po matném laku, který je dnes velmi populární. Další varianta ochrany dřevěných parket je napuštění voskem. Oleje na podlahy dodají parketám perfektní, matný a přírodní vzhled. Navíc nejsou tak náchylné na poškrábání jako lakované. Jsou však bohužel citlivější na vodu a saponáty, které je lepší vůbec nepoužívat. Pokud na podlahu něco vylijete, je nutné ji rychle vysušit. Obě varianty ošetření parket mají svá pro a proti, způsob ochrany zvolte především podle zátěže podlahy.

Napsat komentář