Nepodceňujte hračky pro nejmenší

Určitě se to stalo nejedné čerstvé mamince, jež stála v obchodě plném hraček a nevěděla, po které sáhnout. Když se ve vašem životě objeví nový človíček, samozřejmě mu chcete věnovat veškerou péči a dopřát mu to nejlepší. Ještě před porodem si tak pořídíte spoustu nezbytností, aby se u vás miminko mělo dobře. Neměli byste ovšem zapomínat na důležitou věc, a tou jsou hračky. Postarat se o miminko je základní věc, ale ve volném čase si spolu můžete hrát a užívat si. A proč nespojit hru s něčím, co děti rozvíjí a zlepší jejich vývoj.

Jemná motorika

Už když je vaše miminko malé, můžete ho začít obklopovat hračkami, aby se nenudilo a necítilo se tak samo. Začít můžete se závěsným kolotočem nad postýlku. Až objeví svoje ručičky a začne poznávat svět kolem, připravte mu jednoduché hračky. Možná upřednostňujete přírodní dřevěné hračky, nicméně vězte, že malé děti se chytají na úplně něco jiného. Baví je barevnost, výstřednost, zvuk a šustění. Hračka, která rozvíjí všechny smysly dítěte, je ta správná volba. Nám dospělým se může zelená blýskavá potvora zdát jako z jiné planety, ale pro miminko je nejlepší zábavou.

Vybírejte to, co už dítě zná

S půlročním prckem se dá zažít daleko více srandy a výběr hraček je pestřejší. Jakmile dítě už má lepší motoriku a dokáže se posunout za hračkou, je ta správná chvíle, kdy vybírat hračky podle preference dítěte. Jelikož se s ním díváte na pohádky či mu čtete mu knížky, zvolte takové, které mu ukazujete. Rozhodně se nespletete, když vyberete hračky z filmů. Kdo by nechtěl mimoně nebo auta? Batolata mají rádi Prasátko Peppu, třeba i v omalovánkách. Pokud dáváte přednost českým pohádkám a vybíráte hračky pro malé děti, sáhněte po skládance s Krtečkem. Někdy ale nemusíte mít úplně představu, co koupit. Hledejte proto cíleně, hračky pro holky nebo hračky pro kluky. Tam vám nabídnout třeba kuchyňky nebo modely nářadí.

Napsat komentář