Nepodceňujte hračky pro nejmenší

Určitě se to stalo nejedné čerstvé mamince, jež stála v obchodě plném hraček a nevěděla, po které sáhnout. Když se ve vašem životě objeví nový človíček, samozřejmě mu chcete věnovat veškerou péči a dopřát mu to nejlepší. Ještě před porodem si tak pořídíte spoustu nezbytností, aby se u vás miminko mělo dobře. Neměli byste ovšem zapomínat na důležitou věc, a tou jsou hračky. Postarat se o miminko je základní věc, ale ve volném čase si spolu můžete hrát a užívat si. A proč nespojit hru s něčím, co děti rozvíjí a zlepší jejich vývoj.

Jemná motorika

Už když je vaše miminko malé, můžete ho začít obklopovat hračkami, aby se nenudilo a necítilo se tak samo. Začít můžete se závěsným kolotočem nad postýlku. Až objeví svoje ručičky a začne poznávat svět kolem, připravte mu jednoduché hračky. Možná upřednostňujete přírodní dřevěné hračky, nicméně vězte, že malé děti se chytají na úplně něco jiného. Baví je barevnost, výstřednost, zvuk a šustění. Hračka, která rozvíjí všechny smysly dítěte, je ta správná volba. Nám dospělým se může zelená blýskavá potvora zdát jako z jiné planety, ale pro miminko je nejlepší zábavou.

Vybírejte to, co už dítě zná

S půlročním prckem se dá zažít daleko více srandy a výběr hraček je pestřejší. Jakmile dítě už má lepší motoriku a dokáže se posunout za hračkou, je ta správná chvíle, kdy vybírat hračky podle preference dítěte. Jelikož se s ním díváte na pohádky či mu čtete mu knížky, zvolte takové, které mu ukazujete. Rozhodně se nespletete, když vyberete hračky z filmů. Kdo by nechtěl mimoně nebo auta? Batolata mají rádi Prasátko Peppu, třeba i v omalovánkách. Pokud dáváte přednost českým pohádkám a vybíráte hračky pro malé děti, sáhněte po skládance s Krtečkem. Někdy ale nemusíte mít úplně představu, co koupit. Hledejte proto cíleně, hračky pro holky nebo hračky pro kluky. Tam vám nabídnout třeba kuchyňky nebo modely nářadí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *