Minijeřáb, přívěsný jeřáb, nebo mobilní jeřáb? Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Bez výkonné manipulační techniky se neobejde celá řada oborů v čele se stavebnictvím, strojírenstvím a automobilovým průmyslem. Největší oblibě mezi uživateli se jednoznačně těší stavební jeřáby, ať již mobilní, přívěsné či minijeřáby, jejichž výhodou je, že se vejdou i do malých prostor.

Z toho důvodu tyto miniaturní stavební jeřáby často využívají i stavebníci a drobní řemeslníci. Ukazují se totiž jako skvělý pomocník při realizaci fasád, schodišť, balkonů a pokrývačských pracích. A jaký jeřáb zvolit? Dozvíte se to v následujícím článku.

Kompaktní a univerzální minijeřáby

Hlavními přednostmi minijeřábů jsou jejich kompaktní rozměry a univerzální použití. Konkrétně minijeřáby Maeda Cranes jsou rozměrově velmi malé a lehké. I přesto si však poradí až s osmitunovým břemenem a výška jejich háku dosáhne až 25 metrů.

Výkonné mobilní jeřáby

Jste-li nuceni přenášet břemena těžší než osm tun, doporučujeme vaši pozornost nasměrovat na mobilní jeřáby, jejichž nosnost je více než desetinásobná. Hravě přemístí břemeno těžké až 90 tun. Pro tyto jeřáby je typický maximální výkon, minimální poloměr otáčení a omezovač momentu zatížení.

S přívěsným jeřábem nepotřebujete lešení

Další kategorií jsou jeřáby přívěsné. Těm se také říká jeřáby na přívěsu či vlečné a v podstatě vám nahradí lešení. Jsou totiž vybaveny speciálním hliníkovým výložníkem nízké hmotnosti a poměrně velkého dosahu. Tento jeřáb vám tedy v podstatě nahradí lešení.

Vakuové přísavky na sklo

S přenášením těžkých břemen vám však pomohou i vakuové přísavky na sklo disponující bohatými možnostmi použití. Přemístíte s nimi křehké skleněné tabule, okna a celou řadu dalšího materiálu s různou nosností. Vakuové přísavky si přitom poradí s hladkými i tvarovanými povrchy.

Prodej i pronájem manipulační techniky

Veškerou zmíněnou manipulační techniku najdete například v portfoliu společnosti Uplifter.cz (uplifter.cz), která vám ji nabízí ke koupi i pronájmu. A pokud nemáte nikoho, kdo by vám jeřáb řídil, dostanete spolu s jeřábem i jeho profesionální obsluhu. Praktické, že?

Napsat komentář