Na dovolenou do Podkrkonoší

Kdo si tam zajede a aspoň pár dní pobude, nebude litovat. Jako základna a výhodný výchozí bod pro poznávání celého kraje může posloužit penzion Pohoda ve Dvoře Králové nad Labem, skvěle vybavený pro ubytování rodin s dětmi i seniory. Když rozkliknete na internetu levné ubytování Dvůr Králové nad Labem, najdete informace o lákavých turistických cílech i výletech, které můžete odtamtud podnikat.

Bohaté zážitky si odnesou milovníci historické architektury i ti, kdo rádi objevují stopy našich významných osobností, zapřisáhlí chodci i ti, kteří dají přednost osvěžení v tamějších lázních nebo vodních nádržích.

Co zajímavého najdeme v místě ubytování? 

Přímo ve městě stojí za prohlídku historické centrum s gotickým kostelem sv. Jana Křtitele. Z věže vysoké 64 m je nezapomenutelný výhled na město i do okolí. Stojí zde renesanční budova Staré radnice a zbytek hradeb s jednou ze čtyř strážních věží. Městské muzeum spravuje dům, kde Václav Hanka našel údajný Rukopis královédvorský.

Ve Dvoře Králové nad Labem se narodil sochař O. Gutfreund a hudebník R.A. Dvorský.

Co všechno je vidět z věžní vyhlídky?

Je vidět město jako na dlani a v něm jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás, ZOO Safari. Město se pyšní také Tyršovým koupalištěm s mnoha sportovišti.

Na jihovýchodě je vidět barokní komplex Kuks, původně koncipovaný jako lázně. Krásné a neobvyklé jsou sochy ctností a neřestí Matyáše B. Brauna a také sochy nedalekého kamenného betléma.

Severozápadním směrem je vidět nedaleká nízká hora Zvičina (671 m), vděčný výlet pro rodiny s malými dětmi. Stojí zde barokní kostelík a je odtud nejkrásnější pohled na téměř celé Krkonoše.

Co v tomto kraji rozhodně nevynechat?

Na hrad Pecka, nazývaný Perlou Podkrkonoší, už z věže nedohlédnete, zato si tam můžete zajet. Mají tam ve sklepení středověkou mučírnu. Počátkem 17. století vlastnil Pecku Kryštof Harant z Polžic.

Není odsud daleko do Lázní Bělohrad nebo na Velichovky.

Ubytování Dvůr Králové nad Labem umožňuje podniknout výlet i do Babiččina údolí nebo do pevnosti Josefov v Jaroměři. Snadno se do ubytování Dvůr Králové vrátíte i ze Sněžky nebo z Broumova.

Napsat komentář