Nákup šatní skříně: Zaměřte se i na zdánlivé detaily

Máte doma ložnici se starými skříněmi, z nichž pomalu upadávají dveře? Anebo stavíte nový dům a o vybavení ložnice právě uvažujete? Můžete se nacházet v jakékoli ze zmiňovaných situací. Pojítkem však zcela jistě bude fakt, že se neobejdete bez nové kvalitní šatní skříně. Její výběr nemusí být vůbec jednoduchý. Na trhu se totiž nachází spousta modelů a ne všechny jsou kvalitní a budou odpovídat vašim představám. My se v následujících řádcích zaměříme na aspekty volby klasické skříně, kterou si můžete pohodlně zakoupit online.

Bytelná konstrukce a správné rozměry

Jestliže se skříň nějakým způsobem naklání, je to špatně. Bytelná konstrukce je základ. Výbornou volbou jsou především šatní skříně z masivu, jež jsou pevné a jen tak se nezničí. Překážkou může být snad jen jejich vysoká hmotnost. Bát se nemusíte ani modelů z dřevotřísky. Lamino se vyznačuje takovým povrchem, že jej laik od masivu hned tak nerozezná. Vyvarujte se nákupu skříně nevhodných rozměrů. Nejprve si pečlivě vyměřte kout, kam má skříň přijít. Důležitým parametrem je především šířka. Na výšku mají skříně standardně 2 metry.

velká šatní skříň Dub sonoma
Šatní skříň s posuvnými dveřmi šířka 200 cm dub sonoma korpus, foto: Dona-shop.cz

Praktické využití

Skříň patří mezi nábytek, který by měl mít maximální užitnou hodnotu. Dbejte tedy na to, abyste si oděvy uložili co možná nejlépe a jednoduše se k nim dostali! Cestu k nim vám usnadní šatní skříň s posuvnými dveřmi. Důležitá je i přítomnost zrcadla. To může klidně zabrat i celé pole dveří. Stejně tak dbejte i na uspořádání interiéru. Šatní tyče, police či zásuvky musí být logicky členěné, abyste se k nim pokaždé jednoduše dostali.

Volte nadčasový design

Jaké barvy jsou dnes moderní? Vsaďte na černobílou klasiku. Zejména bílá šatní skříň působí jemně a do ložnice zapadne. Jinak ale není problém volit například dub sonoma, olši, buk anebo jiné dřeviny. A kde vybírat? My doporučujeme Dona-shop.cz.

Napsat komentář