Ochutnejte Itálii přes víno

Říká se, že když navštívíte Itálii, musíte si dopřát dva tamní gastro požitky. Špagety a víno. Těstoviny si necháme na jindy, protože jen o vínu bychom se mohli rozepsat na mnoho stran.

Kvalitní víno z Itálie

Víte, proč je italské víno tak oblíbené? Italové totiž nabízí pestrý výběr různých druhů vín, tato země samotná je největším prodejcem vína na světě. Centrum italského vinařství je Toskánsko, ovšem každý region Itálie produkuje svá vína a v každé oblasti najdeme skvělé druhy. Například oblíbenou vinařskou oblastí je také kraj Piemont, kde započali pěstování vína už kdysi samotní Etruskové. Vylepšili totiž techniky produkce vína, jež znali od starých Řeků a Římanů. Není divu, že zde je skvělé víno, vždyť vinná réva je tu jednou z nejvýznamnějších plodin. Už dávno se odtud víno vyváželo do středomořských oblastí. Vinná réva se také pěstuje na severovýchodě i severozápadě, zde jsou rozšířena především hlavně bílá vína. Na jihu země zase najdete sicilské a kampánské skvosty.

Italské víno – prodej

Máte zájem o kvalitní víno? Pak se obraťte na kvalitního prodejce. Například v e-shopu VinoDoc vám nabízí portfolio stále aktualizovaných kousků, které sestavují z tisíců vzorků, jež ochutnají přímo na vinařských veletrzích, výstavách a v rámci návštěv samotných vinařství v Itálii. V současnosti zastupují šest desítek vinařství z Itálie a jsou největším online specialistou na italská vína u nás. Najdete zde opravdové skvosty, jako je například brut jemné chuti Valdobbiadene Prosecco. Skvostný nápoj, v němž se mísí chutě květů akátu, jasmínu a zimolezu, lehce se jí dotýkají i ovocné akcenty. Pocítíte i stopy karamelu a citrusů. A co se hodí k vínu? Právě jídlo a je si můžete připravit z extra panenských olivových olejů a balzámových octů, rovněž z nabídky.

Napsat komentář