Offshore společnosti a daňové ráje

Všichni z nás se setkali určitě s pojmem “offshore společnost”. Málokdo už ale ví, o čem je řeč. Pojďme si tedy o offshore společnosti popovídat trochu detailněji.

Co je offshore společnost?

Offshore společnost nebo také offshore firma je právnická osoba založená a registrovaná se sídlem v zemi s výhodným daňovým režimem, tzv. „daňovém ráji“. O něm ale později. Offshore společností je i právnická osoba registrovaná v zemi, která umožňuje daňový režim a má celkové zdanění výrazně příznivější než Česká republika.
Víceméně se jedná o velmi účinnou metodu daňového podnikání.

Offshorová firma je většinou zcela osvobozena od daní nebo s minimální hodnotou daní. Podmínkou je předpoklad, že společnost nebude na území státu, kde je registrována, vykonávat absolutně žádnou podnikatelskou činnost.

Základem této společnosti je, že podnikatelská aktivita probíhá mimo území registrace. Podstatou toho je, že země, kde byla registrace uskutečněna, získává mezinárodní kapitál a jako protislužbu poskytuje zvýhodněný daňový režim a právní jistoty.

Mezi nejčastější důvody k využití offshore společnosti patří:

  • Optimalizace daňových nákladů
  • Anonymita vlastnictví
  • Ochrana majetku
  • Image

Založení offshore společnosti

Mezi jurisdikce, ve kterých lze založit offshore společnost jsou například Seychelly, Velká Británie, Kypr, Hong Kong a další. Jak jí ale založit? Offshore společnost lze získat nejrychleji formou ready-made offshore. Ready-made offshore jsou společnosti, které jsou již založené a čekají jen na převedení na nového vlastníka.

Samozřejmě společnost lze založit od úplného začátku, ale ready-made offshore je jedna z těch nejlepších a nejrychlejších možností. Ceny offshore společností najdete snadno i na webu a pohybují se od 700-980 eur např. na Parkerhill.cz.

Offshore bankovní účet

Pokud jste se rozhodnuli pro založení offshore společnosti, neobejdete se bez bankovního účtu, který je nedílnou součástí každé offshore společnosti. Bez něho lze jen obtížně vykonávat činnost, která se pojí s anonymitou vlastnictví. Bankovní offshore účty jsou vedené u offshore bank a jsou vhodné pro každého, kdo si chce uchovat všechen majetek v anonymitě. Má povinnost vás chránit.

Daňové ráje

O daňovém ráji jsme se zmínili už na začátku článku. O co ale jde? Daňový ráj je rozšířený termín, který se velmi často užívá v našich i zahraničních médiích. Jedná se o stát nebo region, který umožňuje společnostem či jednotlivcům snížit daňovou zátěž, ochránit nebo ukrýt majetek. Ty také zajišťují ochranu investorů, kterým je zachována anonymita ve vztahu k obchodní činnosti i ke společnostem.

Mezi nejoblíbenější daňové ráje světa patří například Kajmanské ostrovy, Panama, Seychely, Hong Kong, Belize, ale i Gibraltar, Velká Británie nebo některé státy USA.

 

Napsat komentář