Oprava kanalizace: Vyplatí se vsadit na speciální techniky

Vlastníte firmu zabývající se instalací odpadních systémů a rozvodů v nových budovách, případně opravami kanalizačního vedení? Pak zcela jistě využíváte různou techniku, jež vám pomáhá řešit jak poruchy, tak i případné nesrovnalosti při pokládce potrubí. Jestliže se vám zdá, že by si vaše vybavení zasloužilo revitalizaci, jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž zaměříme právě na nejnovější techniku čištění kanalizačních systémů. Samozřejmě doporučíme i výrobce a prodejce zařízení.

Na klasické výkopy zapomeňte

Z drtivé většiny probíhají opravy kanalizace tak, že dojde k realizaci výkopu a následně je závada odstraněna. Nejčastější problémem bývá lokální porucha typu praskliny. Může se také jednat o rozsazený spoj a vypadnutý kus trubky. V každém případě už za výkopové práce zaplatíte nemalé penzum finančních prostředků. Proto se vyplatí vsadit na mnohem modernější zařízení pro čištění kanalizace.

Bezvýkopové opravy kanalizace

Ač se to zdá vcelku nereálné, moderní bezvýkopové opravy kanalizace dokážou uspořit spousty peněz za zbytečné výkopy. Stejně tak se sníží doba odstávky provozu v případě odstraňování oprav ve firemních areálech a na veřejných místech. Celý princip funguje na využití takzvaného lineru, tedy rukávu, který dokáže v důsledku řízené chemické reakce získat potřebný tvar, aby plnohodnotně nahradil porušený kus kanalizačního vedení. Tloušťka samotné stěny se stanovuje na základě statického výpočtu. V potaz jsou brány veličiny jako třeba profil trubky, stupeň poškození nebo výška spodní vody či hloubka uložení kanalizačního systému. Po opravě už jenom využijete zařízení pro tlakové zkoušky a vše bude vyřešeno.

Kde sehnat veškeré potřebné vybavení?

Ať už potřebujete samotný liner anebo chemii potřebnou k uskutečnění reakce, případně zařízení pro tlakové zkoušky kanalizace, obraťte se na specialistu v oboru. Je jím společnost IBOS a. s. V jejím portfoliu jsou nejen metody LCR systému EPROS, ale i veškerá monitorovací technika a jiné vybavení potřebné k efektivnímu vyřešení problémů s kanalizací.

Napsat komentář