Parkování u letiště Ruzyně působí nepřehledně. Kde můžu dobře zaparkovat?

Jaké je nejlepší parkování u letiště Ruzyně? Mezinárodní letiště Praha má  hned několik možností. Zóny umožňují zastavit krátkodobě i dlouhodobě, ale důležitý je celkový plánovaný čas auta na parkovišti.

Komfort vlastní dopravy je skvělý. Není třeba se domlouvat s kamarády či rodinou, aby vás vyzvedli a převezli na letiště. Vyrážíte, kdy chcete a máte-li trasu dobře naplánovanou, můžete se na letiště dostat za 30-45 minut z centra Prahy. Vše záleží na momentální dopravě a případných kolonách.

Pokud plánujete delší výlet z jiných měst republiky, nemějte z Prahy obavy. Pokud si vyberete jednu z níže uvedených tras, bude vaše cesta příjemná a bez zbytečných komplikací. Většinu času totiž pojedete přes dálnice či okruhy, kde byste neměli bloudit.

Jaké ceny můžu čekat za dlouhodobé parkování?

Vždy záleží na jednotlivé společnosti, ale můžeme očekávat dvě hlavní cenové relace. Ty určuje lokalita parkingu. Parkovací domy v pěší vzdálenosti od terminálu samotného jsou většinou dražší oproti parkingu neoficiálního v okolí letiště.

Finální cenu určuje délka pobytu v prostorách parkoviště. Standardně platíme jednotlivé dny nebo rozmezí dnů, v jakém auto využívá parkovišti. Základní sazba bývá 500 korun za 1-2 dny a není počítána denně, ale platí v celém období. Když parkujete dále, cena se postupně snižuje. 

3 trasy na letiště s největší pravděpodobností kolony.

Letiště Ruzyně se nachází na okrajové části Prahy, která je vzdálená zhruba 30-45 minut od Centra města. Po této trase můžeme potkat nejednu kolonu, a proto jsme připravili tyto 3 tipy.

Jak se vyhnout kolonám a dorazit na letiště co nejdříve?

  •     Nejběžnější cestou vedoucí do cíle, je trasa začínající u vítězného náměstí v pražských Dejvicích. Ta vede směrem vzhůru po Evropské ulici. V této oblasti prahy 6 a potkáme například Nádraží Veleslavín, ze kterého se můžete dopravit na letiště autobusem. Dále následuje přírodní oblast Šárka, která nabízí procházky krásnými zahradami. Nevyhnutelně projedeme i luxusní čtvrti Hanspaulka nebo Ruzyně, sousedící s letištěm Václava Havla. Na celé trase jsou také 3 radary, které vás mohou překvapit pokutou za rychlou jízdu a rychlosti průjezdu úplně nepomáhají.
  •         Alternativou jízdy po Evropské je cesta vedoucí Patočkovou ulici. To je ulice procházející pražským Břevnovem a je napojená na tunel Blanku, který spojuje velkou část Prahy. Pokud se do tunelu napojíte v Tróje, pojedete zhruba 10 minut, až se dostanete k výjezdu na Břevnov a letiště. Touto cestou jede do cíle také spousta řidičů.
  •         Poslední ze série nejvyužívanějších dopravních tahů k letišti je trasa vedoucí přes Barrandovský most. Hlavní předností je samozřejmě napojení s Jižní spojku. To je jedna z hlavních tras propojující okraje města s jednotlivými městskými částmi. Díky napojení na Barrandovský most může být zajímavou volbou při cestě na letiště. Barrandovský most i Jižní spojka bývají frekventované a velmi často se můžete dostat do časového skluzu.

Jak na letišti určitě neparkovat?

Další lákavou variantou parkování jsou odstavná parkoviště v okolí hlavní příjezdové cesty. Ty totiž svojí opuštěnou povahou často svádějí ke krátkodobým zastávkám. Trable přichází, když vás zaregistruje vlastník pozemku případně zaměstnanec firmy s tímto místem na parkování. Pak přicházejí zbytečné problémy a zároveň nám hrozí odtah.

 

Napsat komentář