Podhájska – ráj relaxace na dosah

Náš redakční tým vyrazil na krátký relaxační pobyt. Destinace byla vybrána s ohledem na možnost dopravy a ubytování, a také na blahodárný vliv na organismus. 5 dní v termálním koupališti Podhájska bylo opravdu báječných!

Doprava na Podhájskou

Podhájska se nachází cca 100 km za Bratislavou, v okrese Nové zámky, na jižním konci Pohronské pahorkatiny. Lze se sem samozřejmě dopravit buď vlastním automobilem nebo autobusem cestovní kanceláře. My však zvolili vlak. A udělali jsme velmi dobře. Spojení z České republiky do Podhájské je výborné. Z vlastní zkušenosti doporučujeme vyrazit velmi brzkým spojem tak, abyste okolo poledního byli na místě. Naše cesta vlakem byla velice pohodlná, pouze s jedním přestupem v Bratislavě.

Ubytování na Podhájské

S ubytováním mimo hlavní návštěvní sezonu není problém. Prakticky v každém domě je možnost ubytování. Je tu také několik velmi luxusních hotelů a penzionů, kde je možné objednat také polo- či plnou penzi. Ceny se odvíjejí od místa ubytování – v soukromých apartmánech zaplatíte od 10 do 11 eur, dále od termální koupaliště je možné najít i levnější. Penziony a hotely jsou o poznání dražší.
My byli ubytováni v soukromém apartmánu, standard u všech je vlastní sociální zařízení, kuchyňka, s ledničkou a TV, 15 min chůze od koupaliště, za skvělých 8 euro osoba/noc.
Pokud však plánujete návštěvu Podhajské v hlavní sezoně, doporučujeme zajistit si ubytování tak 2 měsíce předem. Bývá opravdu plno.

Koupaliště

Samotný areál termálního koupaliště je velmi moderně a funkčně zařízen. Kromě samotných koupelí můžete využít kadeřnický salon, několik druhů masáží, fitness, pedikúru a kosmetický salon. Vše za přijatelné ceny. Zajímavostí je tzv. morský kúpel, což je parní lázeň, obohacená solí a minerály.
V areálu se nachází mnoho restaurací, kavárnička a pizzerie. Opravdu zde skvěle vaří. Na výběr máte vydatné polévky, vegetariánskou stravu, slovenské speciality i klasická jídla. Menu je od 3 eur, samotná jídla od 1,5 eur.
Ani s bezpečností si nemusíte lámat hlavu. Všechny cenné věci si můžete uložit do bezpečnostních skříněk. Drobnosti již při vstupu u pokladny, větší věci přímo u sedacích koupelí. Pokud nechcete do skříňky dávat peníze, abyste pro ně nemuseli často chodit, je výhodné si u stánku s hračkami zakoupit (za 1,5 eur) malé vodotěsné pouzdro na krk (redakčním týmem zvané “bójka”) a mít hotovost neustále u sebe.
Termální koupaliště Podhájska má celoroční provoz, doporučujeme zkontrolovat otvírací dobu na oficiálním webu.

Voda 

Léčivá voda z tohoto vřídla má blahodárné účinky prakticky na celý organismus. Hojně je doporučována lidem trpícím nemocemi dýchacích cest, kožnímy ekzémy a lupénkou, při poruchách slinivky a sleziny, lidem s problémy pohybového ústrojí. Jedná se o vodu z třetihorního moře, na povrch tryská pod vysokým tlakem 50 litrů za vteřinu, 80°C horká. Vy máte však na výběr z těchto koupelí:

Sedací bazén s teplotou vody 36 °C
Dětský bazén s teplotou vody 30 °C
2 sedací bazény s teplotou vody do 28 °C
Sedací bazén s normální vodou a podvodními tryskami
Plavecký bazén s normální vodou – hloubka 150 cm
Plavecký bazén s normální vodou – hloubka 180 cm

Ve velmi teplém bazénu je doporučená doba pobytu 20min, pozor by si měli dát kardiaci a lidé s kolísavým krevním tlakem.

Co s sebou

Na pobyt zde toho opravdu moc nepotřebujete (i proto je cesta vlakem v pohodě – netáhnete těžká zavazadla). Důležitý je župan. Pokud vylezete z bazénu a fouká vítr, župan využijete. Dá se v něm chodit i do zmíněných restaurací, takže si nemusíte dělat starosti s převlékáním. Dále doporučujeme žabky nebo masově oblíbenou gumovou obuv s dírami (pův. Crocsy, nyní již šlaksáky). V celém areálu se velmi dbá na čistotu, proto je před každým bazénem brod, kde si umyjete podrážky. A jinak už prakticky nic nepotřebujete. Nějakou tu usušku a šatky na přeběhnutí na ubikaci 🙂

Další zajímavé články:

Českým Rájem pěšky a třeba i na kole

Ostrovské skály – relaxace i sport

Čtěte také naše další online média:

Ipublic.cz

Zpravyhned.cz

My-family.cz

Pcnoviny.cz

Blogclanky.cz

Napsat komentář